Spor |

Barcelona Kulübü Başkanı Joan Laporta: Fransız yıldız futbolcu Kylian Mbappe yıllık 50 milyon Euro istiyor

Barcelona Kulübü Başkanı Joan Laporta, transfer etmek için görüştükleri Fransız yıldız Mbappe'nin istediği yıllık ücreti açıkladı. Laporta, Fransa'nın Paris Saint Germain takımında sözleşmesi sona eren yıldız futbolcu Kylian Mbappe'nin sezon başına net 50 milyon Euro istediğini iddia etti ve ekledi: Mbappe, süper üst bir düzeyde ama Şampiyonlar Ligi'ni de kazanamadı. Bunu da hesaba katmak gerek.

Barcelona Kulübü Başkanı Joan Laporta, Paris Saint Germain'de sözleşmesi sona eren yıldız futbolcu Kylian Mbappe hakkında önemli açıklamalarda bulundu.

Laporta, Katalonya radyosuna verdiği demeçte, "Mbappe net 50 milyon Euro istiyor. Mbappe, süper üst bir düzeyde ama Şampiyonlar Ligi'ni de kazanamadı. Bunu da hesaba katmak gerek" dedi.

Barcelona olarak 25, 30 veya 40 milyon Euro net yıllık maaşlar veremeyeceklerini kaydeden Laporta, "Böyle bir para ödemek, Barcelona'da forma giyen ve futbol dünyasında referans olan futbolculara karşı hakaret olur. Bir daha asla bu tip bir çılgınlık olmayacak. Böyle bir ödeme yapmayı istemiyoruz ve yapmayacağız" şeklinde konuştu.

Katalan kulübünün başkanı, geleceği belirsiz olan takımdaki Ousmane Dembele için ise "Barcelona'da kalmak istese de bizimkinden daha iyi olan ve onu daha fazla cezbedecek seçenekler sunulduğunu düşünüyor" açıklamasında bulundu.