Spor |

Barcelona, Kayserispor'un 17 yaşındaki yıldız adayı Emre Demir'i kadrosuna kattı

Kayserispor'un 17 yaşındaki orta saha oyuncusu Emre Demir, resmen Barcelona'da... Katalan devi, Emre Demir'i 2 milyon Euro bonservis bedeli + bonuslar karşılığında transfer ettiğini duyurdu. 2027'ye kadar anlaşmaya varılan oyuncu mevcut sezonu Kayserispor'da geçirecek. Emre'nin serbest kalma bedeli 400 milyon Euro olarak belirlendi.

İçerik: SuperHaber
İçerik: SuperHaber

Yaz transfer döneminde Barcelona'yla anlaşan Kayserispor'un 17'lik golcüsü Emre Demir’in Katalan devine transferi resmiyet kazandı. İki kulüp de sosyal medya hesaplarında transferi duyurdu.

Barcelona, Emre Demir için Kayserispor'a 2 milyon euro bonservis bedeli + bonus ödeyecek. 2027'ye kadar imza atan genç futbolcu bu sezonu Kayserispor'da geçirecek. Emre'nin serbest kalma bedeli 400 milyon Euro olarak belirlendi.

Kayserispor'dan yapılan açıklamada ise "Gururluyuz, mutluyuz, umutluyuz. Altyapımızdan yetişerek defalarca alt yaş kategorilerinde milli formayı giyen, Süper Lig’in en genç golcüsü Emre Demir'in, Barcelona'ya transferi konusunda anlaşma sağlandı" denildi.

HİKMET KARAMAN: A TAKIMDA OYNATAN BENİM 

Emre Demir'in Barcelona'ya transferini de değerlendiren Hikmet Karaman, şunları kaydetti:

"Emre yetenekli bir kardeşimiz. Biliyorsunuz Emre'yi, Nurettin'i, Doğan'ı burada alıp A takımda oynatan benim. Hatta Eray'ı da ben aldım. Eray'da müthiş gelişim var. Bir de Talha'mız var, onu da unutmayalım. Emre'yi geldiğimde sakatlığından dolayı biraz geri gördüm. Bir sakatlık geçirmiş fakat son 2-3 gündür idmanlarda Emre'yi çok iyi gördüm. Bu fiziksel kapasitesini de yukarı taşırsa önümüzdeki haftalardan sonra ondan faydalanmayı düşünüyorum. Önemli bir transfer. Buradan, Kayseri'den aynı sezonda bir oyuncumuzun Fransa'ya gitmesi bir oyuncumuzun İspanya'ya gitmesi, İspanya'nın en büyük takımı Barcelona'ya gitmesi şehrimiz adına altyapı hocalarımız adına gurur verici. İnşallah bu sayıları çoğaltır, hem kulübümüze ekonomik anlamda hem prestij anlamda birçok şeyler katarız."