Gündem

Bankada Parası Olanlar Dikkat! Kredi Kartı Kullanan Herkesi İlgilendiriyor! Kabus Gibi Durdurulamıyor

Birikimlerini Bankaya yatıranlar için son dakika bir bilgi paylaşımı yapıldı Bankada parası olanlar ve aynı zamanda kredi kartı kullanan herkesi ilgilendiren haberin içeriğinde son zamanlarda ortaya çıkan kart kopyalama konusu yer alıyor.

Birikimlerini Bankaya yatıranlar için son dakika bir bilgi paylaşımı yapıldı Bankada parası olanlar ve aynı zamanda  kredi kartı kullanan herkesi ilgilendiren haberin içeriğinde son zamanlarda ortaya çıkan kart kopyalama konusu yer alıyor.

Daha önceki dönemlerde de yaşanan bu sorun için izlenmesi gereken çok pratik yöntemler yer alıyor. Birkaç basit işlemle bu kabustan kurtulmak mümkün oluyor.

Güvenlik Tedbirleri İşe Yarıyor

 

Bankada hesabı olan ve kredi kartı kullanan bütün kişileri çok yakından ilgilendiren bir detay ortaya çıktı. Aman dikkat edin dolandırıcı ve sahtekarlar kabus gibi çöküyor. Güvenlik tedbirlerinin sürekli artmasına karşın banka kartı kopyalayan çetelerin sonu ne yazık ki gelmiyor. Yalnızca İstanbul’da ay bazında ortalama olarak 550 kişinin kartı kopya olarak yedekleniyor. Bu mağduriyet her geçen gün hatta her geçen saniye artış yaşıyor.

Vatandaşlar için yapılan uyarılar arasında ise güvenli olunan ve şüphe duyulan mekanlarda nakit parayla alışveriş yapılması yer alıyor. Bununla birlikte bankaların mobil uygulamasını indirmek ve mobil cihazlar üzerinden hesap hareketlerinizi belirli aralıklarla kontrol edilmesi gerekiyor. Son olarak ise kartın kopyalandığı fark edildiğinde, banka müşteri hizmetlerini aramak ve kartın kullanıma kapatılması gerekiyor.

Kart Kopyalama Devam Ediyor

 

Posta gazetesinden Murat Gülderen'in kaleme aldığı haberin içeriğine göre banka kartının kaybolmadığını ifade eden Güldalı, “7 Haziran tarihinde İstanbul Şişli’deki bankanın ATM’sinden yalnızca 35 TL çekmiştim. Sonra ise hesapta olan paralarım kontrolüm dışında bitmeye başlandı. Kartımın kopyalandığı belli oldu.

Sadece 5 dakika içerisinde; farklı lokasyonlardaki noktalardan ve beş ayrı ATM üzerinden tam beş farklı işlemle yaklaşık olarak 7.500 TL’lik harcama yapılmış. Fark etmeseydim bütün birikimim başkaları tarafından harcanacaktı diyor. 

Günün Videosu
Muğla'nın Milas ilçesinde dün akşam başlayan ve Bodrum'a da sıçrayan yangın etkisini hala sürdürüyor. Yangın Bodrum'da 3 mahalleye ulaşırken Aşağı Mazı Mahallesi'nde vatandaşlar Sahil Güvenlik botları ve özel tur tekneleriyle bölgeden tahliye edildi. Öte yandan Bodrum'un Umurça ve Kumbahçe mahalleleri ile İçmeler yolu güzergahındaki makilik ve ormanlık alanda çıkan yangın kontrol altına alındı.