Yaşam

Balkondan düşerek ölen Ukraynalı modelin sevgilisi tutuklandı: Ellerimden kaydı

İstanbul'da balkondan düşerek yaşamını yitiren Ukraynalı model Anzelika Sraufant'ın o sırada evde bulunan sevgilisi Burak Ercan "kasten öldürme" suçundan tutuklandı. Ercan ifadesinde, "Balkonda ben kendisini tutuyordum ancak ellerimden kayıp düştü." dedi.

İstanbul'da yaşayan 33 yaşındaki Ukraynalı model Anzelika Sraufant'ın balkondan düşerek hayatını kaybetmesine ilişkin o sırada evde bulunan sevgilisi Burak Ercan çıkarıldığı adli makamlarca "Kasten öldürme" suçundan tutuklandı.

Ercan'ın sorgusunda Ukraynalı modelin daha önceden de intihar girişiminde bulunduğunu söylediği ve balkondan kendisini aniden attığını iddia ettiği belirtildi. Emniyetteki işlemlerin tamamlanmasının ardından Kartal'daki Anadolu Adalet Sarayı'na getirilen şüpheli Burak Ercan burada savcılığa ifade verdi. Savcılık tutuklama talebiyle şüpheli Ercan'ı hakimliğe sevk etti.

"ELLERİMDEN KAYIP DÜŞTÜ"

Burak Ercan'ın sorgusunda Anzelika Sraufant'ın uyuşturucu almak için M.A.'yı çağırdığını, o sırada evde ikisinin bulunduğunu ve birden Sraufant'ın kendisini balkondan aşağıya attığını iddia etti. Şüpheli Ercan'ın "Balkonda ben kendisini tutuyordum ancak ellerimden kayıp düştü. Daha önce de intihar girişiminde bulunmuştu. Defalarca kez bileklerini keserek fotoğraflar attı" dediği öğrenildi.

Anadolu Nöbetçi Sulh Ceza Hakimliği, şüpheli Burak Ercan'ın "Kasten öldürme" suçundan tutuklanarak cezaevine gönderilmesine karar verdi.

DHA