Gündem |

Baklavacılara tabela şoku!

Hamile kadın ve eşinin içerinde bulunduğu araca saldıran baklavacı kardeşler baklavacı Hasan ve Hüseyin Sel'in işyeri tabelaları indiriliyor.

Pendik’te bulunan Seydioğlu Baklavaları’nın sahibi Hasan ve Hüseyin Sel kardeşler, geçen Temmuz ayı başında, Ayfer- Yunus Emre Bahçıvan çiftinin içinde bulunduğu otomobile yönelik saldırıları ile gündeme gelmişti. 20’şer yıl hapis istemi ile yargılanan iki kardeş geçen hafta yapılan ilk duruşmada tahliye edildi.

EK SÜRE DE SONA ERDİ

Hürriyet'ten Dinçer Gökçe'nin haberine göre: Sel kardeşler hakkında açılan ceza davasının yanı sıra, ünlü Seyidoğlu Baklavaları da ‘marka hakkına tecavüz ve haksız rekabet’ suçlamasıyla dava açmıştı. Devam eden davada, mahkeme tedbiren, Seydioğlu Baklavaları’nın tabelalarının indirilmesine karar vermişti. Sel kardeşlerin avukatları bu karar yönelik 15 günlük ek süre istemişti. Bu başvuru ile birlikte tabelaların üstündeki yazılar kapatılmıştı. Ancak, talep edilen ek sürede de gerekli işlem yapılmayınca mahkeme kararı ile bu sabah yeniden Seydioğlu Baklavaları’nın şubelerine gidildi.

Mahkeme kararı gereği, Seydioğlu Baklavaları yazan yüzlerce basılı kutuya da el konuldu.

TABELALAR İNDİRİLDİ

Bu kez, anılan tabelalar doğrudan indirildi. Şubelerden birinde indirilen tabela işlemi sonrası ikinci bir şubeye geçildiği öğrenildi. Öte yandan, tahliye kararı sonrası kurbanlık kestiren Sel kardeşler önceki gün de iş yerlerinde baklava dağıtmıştı. Dağıtımın yapıldığı işyerinin önünde uzun kuyruklar oluşmuştu.