Sağlık |

Bakla kabuğu ile istenmeyen tüylerden kurtulun!

Kadınların için büyük problem istenmeyen tüy sorununa bakla kabuğu çare olabilir. Başa çıkması zor olan istenmeyen tüyleri nasıl yok edebilirim araştırması yapanlar özellikle bakla kabuğunun faydaları konusunda bilgi arıyor. Tüylenme sorunu hormonel değilse haberimizdeki önerilerle bir çare bulabilirsiniz. Bakla kabuğu kılları yok eder mi? İşte yanıtı...

İbn-i Sina'nın "Tıp Kanunu" adlı eserinde de yer verdiği bu sebzeyle birlikte tüylerden kurtulmak mümkün olabilir. Akdeniz mutfağının bu müthiş sebzesi kanamayı durduruyor; öksürüğe de iyi geliyor. Peki istenmeyen tüylerden bakla kabuğu ile kurtulmak mümkün mü?

BAKLA'NIN İNANILMAZ FAYDALARI!

İstenmeyen tüylere sürüldüğü takdirde tüylerde incelme, zayıflama sağlayan bakla kabuğu yüzdeki yara izlerininin giderilmesinde de büyük rol oynar. Bakla kabuğu izleri yok eder. Özellikle gündelik hayatımızı olumsuz etkileyen ve psikoloji bozan tüylenme sorunu sonrası bakla kabuğunun faydaları, özellikle internette ilgili sitelerde çokça araştırılıyor. Kadın ve erkek fark etmeksizin bakla kabuğu cilde parlaklık verip canlılık verebiliyor.

BAKLA ÇEŞİTLERİ

Mısri, Nebati ve Hindi olmak üzere çeşitleri vardır. Nebati olanın çok fazla kabız etkisi vardır. Mısri olan daha rutubetlidir ve daha az besleyicidir; daha çok gereksiz rutubeti vardır. Onun sindirimi zordur ve genellikle çok gaz yapıcıdır. Eğer böyle olmasaydı, çok iyi besleyici olarak arpa keşkeğinden (arpa ile yapılan yemek) daha aşağı kalmazdı. Bu sayede oluna kan daha güçlü ve ağır olur.

Bakla deyip geçme | Kazete: Özgür Kadının Sesi

NEYE İYİ GELİR?

Sağlıkaktüel'in haberine göre Bakla, göğüs organlarına, kan tükürmeye ve öksürüğe iyi gelir. O, balla ve boy otu tohumunun unu ile karıştırılırsa, boğazdaki şişlere ve bademciklerdeki iltihaplı şişlere iyi gelir ve ondan yapılacak yakı memelerdeki şişlere iyi gelir.

O, balla birlikte, boy otuyla karıştırılıp, bu lapa göze tatbik edilirse, renk kaybı, siyahlaşma, göz kararması yapar. Haricen tatbik edildiğinde iyi gelir. Ayrıca günlük, kuru gül ve yumurta akı ile birlikte yakı yapılırsa, göz kapağının kapanmamasına iyi gelir ve göz kaymasına karşı da yararladır.