Bakımsızlıktan arızalanan İETT otobüslerine bir yenisi daha eklendi! Facianın eşiğinden dönüldü...

Son dönemde sıklıkla arızalanan İETT otobüslerinin son adresi Kağıthane oldu. Yokuş yukarı seyir halinde olan bir İETT otobüsü freni boşalınca durağa çarptı.

Kağıthane'nin Örnektepe Mehmet Akif Ersoy Mahallesi Dersaadet Caddesi'nde 12.45 sıralarında İETT otobüsü facianın eşiğinden göndü. 

FRENİ BOŞALINCA YOKUŞ AŞAĞI KAYDI

Edinilen bilgiye göre Yunus Emre Mahallesi-Şişi seferini yapan 34 KA 6323 plakalı İETT otobüsü şoförü, Gazhane Yolu durağına bir yolcu bıraktıktan sonra harekete geçti. Bu sırada, iddiaya göre freni boşalan otobüs yokuş aşağı kaymaya başladı. Otobüs sürücüsü, arkadan gelen araçlara çarpmamak için direksiyonu sağa kırarak boş olan durağa girdi.

 

SOĞUKKANLI ŞOFÖR FACİAYI ENGELLEDİ

Sürücünün otobüsü durdurmak için soğukkanlılıkla hareket ederek durağa çarptırması sayesinde olası bir facia önlendi. Kazada, otobüs ve durakta hasar oluştu. Kaza sonrası, Okmeydanı yönüne kısa süreli trafik yoğunluğu yaşandı. Tamiri yapılan otobüsün kendi imkanlarıyla yoluna devam etmesinin ardından trafik normale döndü.

Bakımsızlıktan arızalanan İETT otobüslerine bir yenisi daha eklendi! Facianın eşiğinden dönüldü... - Resim : 2

 

"YOLCUSUNU İNDİRDİKTEN SONRA DİREKT DURAĞA KIRDI"

Kazayı gören Savaş Tekin, aracın duraktan hareket ederken frenlerinin tutmadığını belirterek, "Bir yolcusunu indirdi hiç bir sıkıntısı olmadan. Zaten durakta da yolcu yoktu. Durakta hasar meydana geldi. Herhangi bir can kaybı olmadı, buna şükür etti. Şoförümüz bir yolcusunu indirdikten sonra arabayı direkt durağa kırdı. Zaten böyle yapmasaydı aşağı kadar giderdi ve büyük facia yaşanırdı" dedi.

Bakımsızlıktan arızalanan İETT otobüslerine bir yenisi daha eklendi! Facianın eşiğinden dönüldü... ile ilgili etiketler İETT Kağıthane Otobüs durak

Sitene Ekle