Sağlık |

Bakanlıktan sağlık çalışanlarına ek ödeme müjdesi

Sağlık Bakanlığı, sağlık çalışanlarına yönelik önemli bir karara imza attı. Bakanlıktan yapılan açıklamaya göre, sağlık çalışanlarına 1 Kasım'dan geçerli olmak üzere 2 ay süreyle ek ödeme yapılacak. Açıklamada, ek ödeme yapılacak sağlık personelinin kapsamını da Sağlık Bakanı'nın belirleyeceği vurgulandı.

İçerik: SuperHaber
İçerik: SuperHaber

Sağlık Bakanlığı'na bağlı sağlık tesislerinde görevli personele ek ödeme yapılmasına dair yönetmelikte değişiklik yapılmasına dair yönetmelik Resmi Gazete'de yayımlandı. 

Ek ödemelere ilişkin yönetmeliğe geçici bir madde eklendi. 

Geçici Madde 3'te, "1 Kasım 2020'den geçerli olmak üzere iki ay süreyle yer ve/veya personel yönünden kapsamı ve oranı Bakan tarafından belirlenmek kaydıyla personele ek ödeme yapılabilir. Bu şekilde yapılacak ödeme tutarı toplamı mesajg içi tavan ek ödeme tutarını geçemez" ifadesi yer aldı. 

Madde 2 ve Madde 3'te ise "Yönetmelik yayımı tarihinde yürürlüğe girer" ve "Bu yönetmelik hükümlerini Sağlık Bakanı yürütür" denildi.

İşte Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe giren ek ödemelere ilişkin yönetmeliğe eklenen geçici maddeye ilişkin duyuru: