Bakanlığın Aile Destek Paketi ödemeleri ne zaman yatacak? Aralık ayı sosyal yardım ödemeleri ne kadar?

Bakanlık tarafından geliştirilen Aile Destek Paketi, aralık ayı ödemeleri ile gündeme geldi. İlgili paketten destek alan vatandaşlar, aralık ayı yardımlarını araştırmaya başladı. İşte ayrıntılar…

Geçtiğimiz senenin eylül ayında döviz kurlarının ve altın fiyatlarının yükselen grafiklere sahip olmaya başlaması, gündelik hayatın ekonomik şartlarının da ağırlaşmasına neden oldu. Bu durum hükümet yetkilileri tarafından geliştirilen yeni ekonomik model ile birlikte kontrol altına alınmaya çalışılmış olsa da 2022 yılına girilmesi ile birlikte ortaya çıkan olumsuz gelişmeler yeni zamları da beraberinde getirdi.

Gıdadan otomotive birçok hizmet alanında yüksek oranlı zamların gözlenmesi, vatandaşların sabit maaşları ile geçinememelerine sebebiyet verdi. Bu durum en çok da ihtiyaç sahibi vatandaşların bütçelerini sarstı. Bunun üzerine devreye giren Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, yeni bir destek modelinin geliştirildiğini belirterek “Aile Destek Paketi” ismini vermiş olduğu yeni hizmetini duyurdu.

Geçtiğimiz aylarda destek aralığı yükseltilmiş olan Aile Destek Paketi, aralık ayının başı itibari ile arama motorlarında sıklık ile sorgulanan konu başlıkları arasında yerini aldı. Söz konusu yardım modelinden ödeme alan vatandaşlar, aralık ayı ödemelerinin ne zaman yatacağını araştırmaya başladı.

AİLE DESTEK PAKETİ NEDİR?

Bakanlığın Aile Destek Paketi ödemeleri ne zaman yatacak? Aralık ayı sosyal yardım ödemeleri ne kadar?

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’nın sosyal yardım modellerinden birisi olarak ihtiyaç sahiplerinin başvurularına açılmış olan Aile Destek Paketi, geliri asgari ücretin 3’te 1’inden az olan hanelere ulaştırılmaktadır. Hali hazırda devletin herhangi bir sosyal yardım modelinden destek alan ihtiyaç sahipleri de ilgili pakete başvuru yapabilmektedir. Ailelerin aylık gelirlerine göre farklı tutarlarda hesaplara aktarılan yardımlar için alt sınır 900 TL, üst sınır ise 2 bin 500 TL olarak açıklanmıştır.

AİLE DESTEK PAKETİ ARALIK AYI ÖDEMELERİ NE ZAMAN YATACAK?

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’nın ihtiyaç sahiplerinin erişimlerine açmış olduğu Aile Destek Paketi hizmetine ilişkin henüz resmi bir açıklama yapılmadı. Son olarak 8 Kasım tarihinde yatırılmış olan Aile Destek Paketi ödemelerinin bu hafta içerisinde ihtiyaç sahiplerine ulaştırılacağı tahmin ediliyor.  

Bakanlığın Aile Destek Paketi ödemeleri ne zaman yatacak? Aralık ayı sosyal yardım ödemeleri ne kadar? ile ilgili etiketler Aile Çalışma Ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı