Gündem |

Bakan Soylu'dan Kılıçdaroğlu'na SADAT tepkisi: Büyükelçilik ile ilgili bir değerlendirme yap da görelim!

Kılıçdaroğlu'nun SADAT'ın önüne giderek yaptığı provokatif basın açıklamasına İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'dan da sert tepki geldi. Soylu, "Hangi konuyla alakalı olursa olsun SADAT'ın önüne gidene kadar, Et ve Süt Kurumu'nun önüne gidene kadar, hafif bir cesaretin varsa, bizim söylediğimiz büyükelçilik ile ilgili bir değerlendirme ortaya koy da görelim. Bu konunun üstünü örtemezsin. Bu Türkiye'ye bir ihanettir. " dedi.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, SADAT tartışmaları ile ilgili açıklamada bulundu.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun SADAT'ın önüne gidip yaptığı basın açıklamasına tepki gösteren Soylu, büyükelçi iddiasını hatırlattı, "Hangi konuyla alakalı olursa olsun SADAT'ın önüne gidene kadar, Et ve Süt Kurumu'nun önüne gidene kadar, hafif bir cesaretin varsa, bizim söylediğimiz büyükelçilik ile ilgili bir değerlendirme ortaya koy da görelim. Bu konunun üstünü örtemezsin. Bu Türkiye'ye bir ihanettir. Sen Türkiye'nin geleceğini Avrupalı bir büyükelçiye pazarlayamazsın" dedi.

"HAFİF BİR CESARETİN VARSA, BÜYÜKELÇİLİK İLE İLGİLİ DEĞERLENDİRME ORTAYA KOY"

Bakan Soylu'nun SADAT önünde açıklama yaparak provokasyona soyunan Kılıçdaroğlu'na yönelik tepkisi şöyle:

Hangi konuyla alakalı olursa olsun SADAT'ın önüne gidene kadar, Et ve Süt Kurumu'nun önüne gidene kadar, hafif bir cesaretin varsa, bizim söylediğimiz büyükelçilik ile ilgili bir değerlendirme ortaya koy da görelim. Bu konunun üstünü örtemezsin. Bu Türkiye'ye bir ihanettir. Sen Türkiye'nin geleceğini Avrupalı bir büyükelçiye pazarlayamazsın.

"CHP'NİN ATATÜRK İLE HİÇBİR İLGİSİ YOKTUR"

CHP'nin Atatürk ismini istismar ettiğini ifade eden Soylu, "Bu Cumhuriyet Halk Partisi Atatürk'ün partisi değil, İnönü'nün partisidir, bugünkü Cumhuriyet Halk Partisi'nin, Atatürk ile hiçbir ilgisi yoktur. Neden İnönü'nün partisidir? Çünkü İnönü, Atatürk karşıtıdır. Bugün uyguladığı politikada İnönü politikasıdır. İnönü politikası dedikodu politikasıdır, iftira politikasıdır. Batı ile işbirliği yaparak iktidarı ele geçirme politikasıdır." dedi.