Gündem

Bakan Soylu'dan 2023 seçimi iddiası: Kılıçdaroğlu evinden genel merkeze gidemeyecek

İzmir'deki toplu açılış töreninde konuşan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, 2023 seçimlerini kazananın yine AK Parti olacağına vurgu yaparak, "Kılıçdaroğlu, biz o günleri unutmadık. Adamlarınla beraber 2018 seçimlerinde, 2019 seçimlerinde de her evden PKK'ya, HDP'ye oy istedin unutmadık. Şimdi 2023'te bu millet sana güzel bir hediye hazırlıyor. 2023 akşamı öyle bir hezimete uğrayacaklar ki Kılıçdaroğlu evinden genel merkeze gidemeyecek." dedi.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, İzmir'in Menemen ilçesinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın da katılımıyla gerçekleştirilen toplu açılış töreninde konuştu.

Konuşmasına İzmir'de bulunmaktan ve İzmirlilere seslenmekten büyük mutluluk duyduğunu dile getirerek başlayan Bakan Soylu sözü 2023 seçimlerine getirdi. "Ne kadar operasyon yaparlarsa yapsınlar, sadece 2023'ü kazanmayacağız, 2053'ü de 2071'i de alacağız." diyen İçişleri Bakanı Soylu, "2023 akşamı öyle bir hezimete uğrayacaklar ki Kılıçdaroğlu evinden genel merkeze gidemeyecek." iddiasında bulundu.

"KILIÇDAROĞLU EVİNDEN GENEL MERKEZE GİDEMEYECEK"

2023'te gerçekleşecek seçimleri hatırlatan Süleyman Soylu, şu açıklamayı yaptı: "2023'te bir işimiz var. Neymiş? Bizi tehdit edecekler. 2023'te hesap soracak. Kılıçdaroğlu, biz o günleri unutmadık. Adamlarınla beraber 2018 seçimlerinde, 2019 seçimlerinde de her evden PKK'ya, HDP'ye oy istedin unutmadık. Şimdi 2023'te bu millet sana güzel bir hediye hazırlıyor. 2023 akşamı öyle bir hezimete uğrayacaklar ki Kılıçdaroğlu evinden genel merkeze gidemeyecek. Bu büyük millet kendi adamına, milletin adamına sahip çıkacak ve göreceksiniz 2023'ün akşamı sadece Türkiye'de seçim neticelenmeyecek burada söylüyorum, Amerika'dan Avrupa'sına dünyanın her 'Ben büyüğüm' diyen ülkeleri var ya milletin tercihi karşısında, Tayyip Erdoğan'ın önünde saf tutacaklar."