Gündem

Bakan Soylu için çıkan "istifa etti" iddiasına AK Parti'den ilk tepki

İçişleri Bakanı Soylu hakkında çıkan ve bakanlık tarafından yalanlanan 'İstifa etti' iddialarına AK Parti'den ilk yanıt geldi. AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ, "Günün her vaktini milletimize hizmet için geçirme azmimizden vazgeçiremeyeceksiniz, Birlik ve beraberliğimizi bozamayacaksınız" ifadelerini kullandı.

Eski AK Partili Elazığ Milletvekili Feyzi İşbaşaran, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun istifa ettiğini öne sürmüştü.

İçişleri Bakanlığı iddiayı fotoğraflı bir paylaşımla yalanlamıştı. Bakanlığı'nın ardından bir mesaj da AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ'dan geldi.

AK Partili Dağ, istifa iddialarına "Birlik ve beraberliğimizi bozamayacaksınız" sözleriyle tepki gösterdi.

İLK YALANLAMA BAKANLIK KAYNAKLARINDAN GELDİ

Bakanlık kaynaklarının istifa iddialarını yalanlamasının ardındansa İçişleri'nin resmi sosyal medya hesabından dikkat çeken bir paylaşım yapıldı.

Bakan Soylu'nun başkanlık ettiği Güvenlik ve Koordinasyon Toplantısı'ndan fotoğrafların yer aldığı tweet'le eski AK Parti Elazığ Milletvekili Feyzi İşbaşaran'ın istifa iddiaları tamamen yalanlanmış oldu.

AK PARTİ'DEN İLK TEPKİ

İstifa iddiasına AK Parti'den de ilk tepki geldi. İçişleri Bakanlığı'nın tweet'ini paylaşan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ, "Güne yeni bir YALAN ile uyandık, Kamuoyunu doğru bilgilendirme gecikmedi, Günün her vaktini milletimize hizmet için geçirme azmimizden VAZGEÇİREMEYECEKSİNİZ, Birlik ve beraberliğimizi BOZAMAYACAKSINIZ" dedi.