Gündem |

Bakan Selçuk'tan yüz yüze eğitimle ilgili önemli mesaj

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, 21 Eylül'de başlayacak yüz yüze eğitime ilişkin yeni bir açıklamada bulundu. Tüm detayların titizlikle yürütüldüğünü belirten Bakan Selçuk, teneffüste oynanacak temassız oyunların bile hazır olduğunu belirtti. Bakan Selçuk, sözlerinin devamında "Bu süreçte hâlâ maskesiz ve mesafeyi hiçe sayan insanlar görmek bizleri derinden üzüyor'' dedi.

''Uzaktan eğitime biz her detayıyla hazırız ve en iyisini yapacağız ama sınıf ortamının, okul ikliminin ruhunu ekranlara üfleyemeyiz." diyen Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, şu ifadeleri kullandı:

Ne yapsak eksik kalır. Bu yüzden bizim eğitim öğretimi layıkıyla devam ettirebilmek için okullara dönmemiz, yüz yüze eğitime başlamamız lazım.

"BİZLERİ DERİNDEN ÜZÜYOR"

Yüz yüze eğitime 21 Eylül’de başlayabilmemiz sizin elinizde. Gece gündüz çalışıyoruz. Teneffüste oynanacak temassız oyunlar bile hazır. Detaylara bu kadar titizlikle hazırlandığımız bu süreçte hâlâ maskesiz ve mesafeyi hiçe sayan insanlar görmek bizleri derinden üzüyor.

"SİZSİZ BAŞARAMAYIZ"

"Okulları birlikte açacağız.” derken samimiyiz, sizleri bu sorumluluğa ortak olmaya çağırıyoruz. Sizsiz başaramayız. Lütfen maske takın, mesafenizi koruyun ki okulları açıp işimizi yapabilelim, çocuklar okullarına kavuşsun. Çocuklarımız ve öğretmenlerimiz adına rica ediyorum.''