Bakan Selçuk'tan yüz yüze eğitime ilişkin yeni açıklama

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, 21-25 Eylül'de başlayacak yüz yüze eğitime ilişkin yeni bir açıklamada bulundu. Okullarda eğitimin nasıl olacağına ilişkin ayrıntıları aktaran Selçuk, teneffüslere ilişkin detayları da paylaştı.

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, ''Okul yönetimleri, uyum programının 21-25 Eylül 2020 haftasında hangi gün olacağına öğretmenlerle birlikte karar verecek." dedi.

Bakan Selçuk sözlerini şöyle sürdürdü:

"Uyum Programı, okul öncesi eğitim kurumlarında 30’ar dakikalık 5 etkinlik saati olacak şekilde 1 gün, İlkokul 1. sınıflarda ise 30’ar dakikalık 5 ders saati ve aralarda 10’ar dakikalık teneffüsler olacak şekilde 1 gün üzerinden planlanacak.

İmkân ve şartlara göre sınıf mevcudunun sosyal mesafe kurallarına uygun şekilde iki ayrı gruba ayrılması sağlanıp her grubun okula uyum programının birbirinden farklı günlerde olmasına özen gösterilecek. Teneffüs saatlerinde öğrencilerin sosyal mesafeye uymaları için gerekli yönlendirmeler yapılacak."

 

Bakan Selçuk'tan yüz yüze eğitime ilişkin yeni açıklama ile ilgili etiketler Ziya Selçuk Milli Eğitim Bakanı okul yüz yüze eğitim