Gündem

Bakan Selçuk'tan son dakika açıklaması

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, yüz yüze eğitimle ilgili yaptığı açıklamada "Çok yüksek riskli olan bir şehirde ilin hıfzıssıhha kurulu, sayın valilerin gözetiminde o ille ilgili özel kararlar verebilir" dedi.

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, yüz yüze eğitim ve sınavlara ilgili açıklamalar yaptı. Bakan Selçuk, yüksek riskli iller için kararın o ilin hıfzıssıhha kurulu tarafından verilebileceğini söyledi.

Bakan Selçuk, konuyla ilgili şu ifadeleri kullandı:

"Çok yüksek riskli olan bir şehirde ilin hıfzıssıhha kurulu, sayın valilerin gözetiminde o ille ilgili özel kararlar verebilir."

"ÖĞRETMEN ATAMA TAKVİMİYLE İLGİLİ ÇALIŞMA YAPILIYOR"

Bakan Ziya Selçuk, öğretmen atamalarıyla ilgili çalışmanın sürdüğünü vurgulayarak sözlerini şöyle sürdürdü:

"Öğretmen atama takvimiyle ilgili çalışılıyor. Dün bir toplantı yaptık, hemen önümüzdeki aylarda kısa bir zamanda bu takvim nasıl olacak ve nasıl işleyecek Personel Genel Müdürlüğümüz taslaklar halinde bize getirdi. Elimizde 2 taslak var, bunlardan hangisini ne şekilde değerlendirelim, Ankara'ya döndüğümde tekrar ekiple bunu konuşup atama takvimini ilan edeceğiz."

Yorumlar
Günün Videosu
Marmara'yı kaplayan deniz salyalarının temizlenmesi için 8 Haziran'da seferberlik başlatıldı. Çalışmaların ilk başladığı yer olan Caddebostan Plajı'nda salyaların tamamen temizlenmediği görüldü. Ancak vatandaşlar buna aldırmadan yüzmeye devam etti.