Gündem

Bakan Selçuk'tan Aylin Sözer açıklaması: Takipçisi olacağız!

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, Maltepe'de yakılarak katledilen öğretim üyesi Aylin Sözer ile ilgili açıklamada bulundu. Bakan Selçuk, "Akademisyen Aylin Sözer'in vahşice katledilişi hepimizi derinden yaraladı. Katilin en ağır cezayı alması için dava sürecinin yakın takipçisi olacağız." dedi.

Maltepe'de Kemal Delbe isimli şahıs, İstanbul Aydın Üniversitesinde görevli olan Akademisyen Aylin Sözer'i yakarak katletti.

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, öğretim görevlisi Aylin Sözer'in vahşice katledilmesine ilişkin açıklamada bulundu. Bakan Selçuk, "Akademisyen Aylin Sözer'in vahşice katledilişi hepimizi derinden yaraladı. Katilin en ağır cezayı alması için dava sürecinin yakın takipçisi olacağız." dedi.

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk da Sözer'e ilişkin sosyal medya hesabından paylaşım yaptı.

BİR CANİNİN KURBANI OLMASI ÇOK ACI

Bakan Selçuk, "Genç bir meslektaşım, kıymetli bir eğitimci Dr. Aylin Sözer'in vahşice katledildiği haberinin üzüntüsü içindeyim. En hafif tabiriyle bir caninin kurbanı olması çok acı. Lanetliyor; ailesi ve öğrencilerine sabır diliyorum. Başımız sağ olsun." dedi

 

Günün Videosu
Muğla'da bir haftadır devam eden orman yangınlarını söndürme çalışmaları vatandaşların da desteğiyle hız kesmeden devam ediyor. Ekipler ve gönüllü vatandaşlar canla başla gece-gündüz demeden alevlere müdahale ediyor. Yangın gece saatlerinde İHA ekibi tarafından havadan drone ile görüntülenirken, gecenin karanlığını alevler aydınlattı. İşte o anlar...