Koronavirüs

Bakan Selçuk açıkladı: Ödemeler bugün!

Milyonlarca çalışanın merakla beklediği ücretsiz izin ödemelerine ilişkin Aile, Çalışma Ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk'tan açıklama geldi. Bakan Selçuk, ödemelerin bugün başlayacağını duyurdu.

Aile, Çalışma Ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk ücretsiz izin ödemelerinin bugün başlayacağını duyurdu. Bakan Selçuk, başvurunun 700 bini aştığını da belirtti.

KISA ÇALIŞMA ÖDENEĞİ 2.5 MİLYON KİŞİYE ÖDENDİ

Selçuk kısa çalışma ödeneği konusunda ise, “2.5 milyon çalışanımıza ödemesini yaptık” dedi.Selçuk, 3. faz sosyal yardım programı kapsamında ise, 620 bin haneye ödeme yapıldığını belirterek, “6 milyon üzerinde başvuru aldık” diye konuştu.

 ÜCRETSİZ İZİN MAAŞ DESTEĞİ BAŞVUSU NASIL YAPILIR?

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, yaptığı yazılı açıklamada, Nakdi Ücret Desteği'ne başvuru sisteminin açıldığını belirterek, işverenlerin ücretsiz izne ayrılan işçilere ilişkin bildirimlerini SGK'nin https://uyg.sgk.gov.tr/IsverenSistemi adresinden Covid-19 Ücretsiz İzin Ekranı'nı seçerek yapabileceklerini ifade etti.

Günün Videosu
Karaman’da koranavirüse yakalandıktan sonra aşı yaptırmadığı için hastalığı ağır geçiren Süleyman Can, hastane odasında çektirdiği görüntülü mesajla ’aşı’ olun çağrısında bulunduktan sonra hayatını kaybetti. Can, "Gerçekten çok zor bir hastalıkmış bu. Kimseye de inanmayın ve aldanmayın." ifadelerini kullanmıştı.