Ekonomi

Pakdemirli'den 140 milyon TL'lik destek müjdesi!

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli'den üretici ve balıkçılara müjde. Pakdemirli son dakika yaptığı açıklamada, "Üretici ve balıkçılarımıza yaklaşık 140 milyon liralık destek ödemesine bugün başlıyoruz." dedi.

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli'nin hesaplara yatırılmaya başlandığını müjdelediği 140 milyon TL desteğin 60,7 milyon lirası hububat, baklagil ve mısır için, 78,6 milyon lirası sertifikalı tohum kullanımı için, 230 bin 960 lirası ise balon balığı avcılığı kapsamında ödenecek.

Destek ödemeleriyle ilgili yazılı açıklama yapan Bakan Pakdemirli, “Balon balığı avcılığını destekleme kapsamına almıştık. Bu kapsamda 8-31 Aralık 2020 arasında balıkçılarımızın avladığı 46 bin 192 adet balon balığı için 2020 yılı desteklemeleri kapsamında 230 bin 960 TL ödeyeceğiz. Ayrıca bu alandaki desteklemenin 2021 yılında da tüm balon balığı türlerini kapsayacak şekilde genişletilmesi için çalışmalara başladık” ifadelerini kullandı.

Günün Videosu
Roketsan, resmi Twitter hesabı üzerinden yaptığı paylaşımla merak uyandırdı. Roket fırlatması öncesi geri sayımın olduğu bir animasyon filminin bulunduğu paylaşıma "Yarını bekleyin" notu düşüldü.