Gündem

Bakan Pakdemirli ile karşılaşan selzede: Bize bir sizden fayda var, onlar hep yalan konuşuyor

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, afet bölgesinde dere yataklarında devam eden çalışmaları yerinde inceledi. Bakan Pakdemirli'ye rastlayan selzede vatandaş ise çalışmalardan dolayı teşekkür ederek, "Bize bir sizden fayda var, onlar hep yalan konuşuyor" dedi.

Sel afelaketinin yaşandığı Kastamonu’nun Bozkurt ilçesinde yaralar arılıyor. Afet bölgesinde incelemelerde bulunan Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, Devlet Su İşleri 23. Bölge Müdürlüğü tarafından ilçeye bağlı Sınarcık Mahallesi'nde yapımı devam eden köprü ve diğer çalışmaları yerinde gördü. İncelemeleri sırasında çalışan ekiplere kolaylık dileyen Bakan Pakdemirli, ardından yolda karşılaştığı araç sürücülerine de geçmiş olsun temennisinde bulundu.

SELZEDE VATANDAŞ: ONLAR YALAN KONUŞUYOR

Bu sırada Bakan Pakdemirli, selzede Havva Bayraktar ve eşi ile bir süre sohbet etti. Sel sırasında yaşadığı korku dolu anları Bakan Pakdemirli’ye anlatan Havva Bayraktar, "Cumhurbaşkanımıza selam söyleyin. Çok seviyorum onu, çok görmek istiyorum. İnşallah gelip de buraya görüşürüz kendisiyle. Bize bir sizden fayda var, onlar boşuna konuşuyor, yalan yalan konuşuyorlar. Onlar hep yalan konuşuyor, onlara kimse inanmasın. Saman altında su yürütüyorlar. Sizleri gördüm çok iyi oldum. Vallahi biraz rahatladım" dedi.


BAKAN PAKDEMİRLİ: CUMHURBAŞKANIMIZA DUA EDİN

Vatandaşlara geçmiş olsun temennisinde bulunan Bakan Pakdemirli ise, "Rabbim çaresiz dert vermesin, çare ile olan dertlerin hepsini bizler hallederiz. Allah yardımcınız olsun, Cumhurbaşkanımıza dua edin. O da buraya gelecek inşallah. Daha öncesinden geldi, yine gelecek inşallah. Önemli olan canınıza bir şey olmaması, tekrardan geçmiş olsun" ifadelerini kullandı.


Bakan Pakdemirli'ye incelemeleri sırasında selzede bir vatandaş erik ve fındık ikram etti. İkramları geri çevirmeyen Bakan Pakdemirli, vatandaşların taleplerini dinleyerek bölgeden ayrıldı.

İHA

Sitene Ekle