Yaşam |

Bakan Özer tepki göstererek talimat vermişti: Bakımsız okul yenilendi! Öğrenciler teşekkür etti...

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, Şanlıurfa ziyaretinde eksikliklerin giderilmesi için talimat verdiği Halilurrahman Ortaokulu yenilendi. Okulun duvarı ve bahçesi toplam 15 günde gerçekleştirilen tadilat sonucu yeni haline kavuştu. Çehresi yenilenen okulun öğrencileri, duyarlılığından dolayı Bakan Özer'e teşekkür etti.

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, 5 Ocak'ta Şanlıurfa’da düzenlenen İl Eğitim Değerlendirme Toplantısı'na katılıp, ardından Halilurrahman Ortaokulu'nu ziyaret etmişti.

BAKAN ÖZER, ÖĞRENCİLERİN İSTEĞİ ÜZERİNE TALİMAT VERDİ

Sınıfları dolaşıp incelemelerde bulunan Bakan Özer, öğrencilerin okula basketbol sahası yapılması isteği üzerine Milli Eğitim Müdürü'ne gereğinin yapılması yönünde talimat verdi. Bu sırada Bakan Özer, Ankara'ya döndükten sonra 1 bakan yardımcısı ile 6 genel müdürünü de Şanlıurfa’ya gönderdi.

Ekibin incelemesinin ardından okulda tadilat başlatıldı. Şanlıurfa Valiliği bünyesindeki Yatırım İzlem ve Koordinasyon Başkanlığı tarafından okul bahçesinin zeminine silim yapılıp epoksi astarı çekildi.

ÖĞRECİLER BAKAN ÖZER'E TEŞEKKÜR ETTİ

Bahçeye futbol ve basketbol sahası yapılıp, voleybol direkleri kuruldu. Duvarı yenilenen okula banklar ve kameriyeler de konuldu.

Çehresi yenilenen okulun öğrencileri, duyarlılığından dolayı Bakan Özer'e teşekkür etti.