Spor

Bakan Osman Aşkın Bak'tan Galatasaray'a sitem! "İçimi acıttı"

Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, katıldığı bir etkinlikte yabancı sınırı ile ilgili açıklamalar bulundu. Bakan Bak, "Galatasaray'ın 11 yabancıyla sahaya çıkması içimi acıttı" dedi.

Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak Sporun Zirvesi'nde açıklamalarda bulundu. Yabancı sayısının sınırsız olmasına akrşı olduğunu belirten Bakan Bak, "Bu sayı kademeli olarak düşürülmeli" dedi.

Bakan Bak'ın açıklamaları şöyle;

"Yabancı sayısının sınırsız olmasına karşıyım. Bu sayı kademeli olarak düşürülmeli. Galatasaray’ın geçtiğimiz hafta 11 yabancıyla sahaya çıkması içimi acıttı. Çok hızlı biçimde alt yapıları revize etmemiz gerek. Kaliteli Türk futbolcu ve basketbolcu sayısı az olunca doğal olarak daha ekonomik ve kaliteli yabancıyı kulüpler tercih ediyor. Haklı olabilirler. Ama geçmişte 3-4 yabancıyla UEFA şampiyonu olan Galatasaray örneği var. Altınordu harika bir örnek. Cengiz ve Çağlar’ı milli takıma Avrupaya taşıdı. Kademeli olarak sayının düşmesini Kulüpler Birliği ve TFF ile konuşacağız. Yabancı sayısında azalma tarihi TFF’nin bileceği iş. Uzun kontratlar var. Bunlar da dikkate alınacaktır mutlaka.

"GALATASARAY VE FENERBAHÇE'YE BAŞARILAR"

Derbi de iki takıma da başarılar. Kulüp yöneticilerine teşekkür ederim ortamı gerecek açıklamalar yok. Pazar günü keyif alarak eğlenelim. Sosyal medya üzerinden ortamı gerenleri İçişleri Bakanlığımız takip ediyor."