Gündem |

Bakan Kurum mağdur kadınla bizzat ilgilendi

Giresun'da meydana gelen sel felaketinin ardından devlet yaraların sarılması için seferber oldu. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum ile Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, iş makinesinin üzerinde vatandaşların yardımına koştu. CHP'li Engin Özkoç ise eşi selde kaybolan Zeynep Akar’a sahip çıkılmadığını iddia etti. Ancak Bakan Kurum'un Akar ile yakından ilgilendiği ve yarın sabah yeni evine taşınacağı öğrenildi.

Giresun'da etkili olan şiddetli yağış ardından meydana gelen sel ve heyelanlar sonrasında Dereli, Doğankent ve Yağlıdere ilçelerinde yaraların sarılması çalışmaları devam ediyor.

ENGİN ÖZKOÇ'TAN BÜYÜK ALGI

Devlet vatandaşların mağduriyetinin giderilmesi için seferber olmuşken; CHP Grup Başkanvekili ve Sakarya Milletvekili Engin Özkoç algı operasyonuna girişti

Engin Özkoç; devletin Dereli ilçesinde selde kaybolan ve arama çalışmaları Kemal Akar'ın eşi Zeynep Akar'a sahip çıkılmadığını iddia etti. Özkoç; sosyal paylaşım sitesi Twitter'daki şahsi hesabından paylaşımda bulundu ve "Kepçe üzerinde poz verenler nerede?" iddiasında bulundu.

 

ZEYNEP AKAR YARIN SABAH YENİ EVİNE TAŞINIYOR

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum'un; Zeynep Akar'la görüştüğü öğrenildi. Bakanlığın; Zeynep Akar'a yeni ev bulduğu, evin boya, badana ve tadilatının yapıldığı ve eşyaların alındığı, Zeynep Akar'ın yarın sabah evine taşınacağı bildirildi.

BAKAN KURUM ZEYNEP AKAR'IN SELDEN ZARAR GÖREV EVİNİ ZİYARET ETTİ

Dereli ilçesinde ise selde kaybolan Kemal Akar'ı arama çalışmaları sürerken, Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum Akar ailesinin selden zarar gören evini ziyaret etti. Murat Kurum, ailenin bugün başka bir eve taşınacağını söyledi.

EVİN YIKILMASI TALİMATINI VERDİ, AKAR'IN YENİ TAŞINACAĞI EVİ ZİYARET ETTİ

Murat Kurum; taşan derenin ortasında bulunan evde de inceleme yaptı ve evin yıkılması talimatını verdi. Zeynep Akar'ın yeni taşınacağı evi de inceleyen Bakan Kurum tadilat ve ihtiyaçların karşılanması için talimat verdi.

ÜÇ BAKAN; MAHSUR KALAN VATANDAŞLARA İŞ MAKİNESİ OPERATÖRÜNÜN KEPÇESİ ÜZERİNDE ULAŞTI

Selin vurduğu Giresun'da incelemelerini sürdüren İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum ile Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, Dereli ilçesinde bir mahallede mahsur kalan vatandaşlara iş makinesi operatörünün kepçesi üzerinde ulaşmıştı.

Sitene Ekle