Koronavirüs |

Bakan Koca'dan vatandaşlara çağrı! İki fotoğraf paylaştı

Türkiye koronavirüs vaka sayısında düşüşe geçse de tedbirler elden bırakılmıyor. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımlarla vatandaşları sık sık virüse karşı alınması gereken tedbirlere karşı uyarıyor.

Koronavirüsle mücadele sırasında aralıksız çalışan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Twitter'dan yeni bir paylaşımda bulundu.

Sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımlarla vatandaşları sık sık virüse karşı alınması gereken tedbirlere karşı uyaran Bakan Koca, bu kez trafikte çok sayıda aracın yer aldığı fotoğrafı paylaştı.

ESKİSİ KADAR YAKIN OLAMAYIZ

Bakan Koca, bu paylaşımla birlikte koronavirüs tedbirleri kapsamında vatandaşlara çağrıda bulunarak, "Eskisi kadar yakın olamayız. Evde kalmaya çalışalım" ifadelerini kullandı.

Bakan Koca, gece saatlerinde de aynı sloganla bir fotoğraf paylaşmıştı:

Günün Videosu
Karaman’da koranavirüse yakalandıktan sonra aşı yaptırmadığı için hastalığı ağır geçiren Süleyman Can, hastane odasında çektirdiği görüntülü mesajla ’aşı’ olun çağrısında bulunduktan sonra hayatını kaybetti. Can, "Gerçekten çok zor bir hastalıkmış bu. Kimseye de inanmayın ve aldanmayın." ifadelerini kullanmıştı.