Koronavirüs |

Bakan Koca'dan salgınla ilgili dikkat çeken açıklama: Aşı olmayan gençlerin hastalarımız içindeki oranı arttı!

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca Twitter hesabı üzerinden koronavirüs salgını ile ilgili dikkat çeken bir açıklama yaptı. Bakan Koca, "Dün yatışı yapılan hastalara ait bilgileri inceledim, aşı olmayan gençlerin hastalarımız içindeki oranı arttı. Gençlerimiz aşı olmalı, büyüklerimiz dikkatli davranmalı." dedi.

Twitter hesabı üzerinden koronavirüs pandemisi ile ilgili son verileri paylaşan Fahrettin Koca sabah saatlerinde dikkat çeken bir açıklama yaptı. 

"AŞISIZ GENÇLERİN HASTALAR İÇİNDEKİ ORANI ARTTI"

"Dün yatışı yapılan Covid-19 hastalarına ait bilgileri inceledim." diyen Koca'nın tweet'inde şu ifadeler yer aldı: "Aşı yaptırmamış gençlerin hastalarımız içindeki oranı arttı. Kronik hastalığı olan büyüklerimiz, aşı yaptırmış olsalar da virüsten etkilenebiliyor. Gençlerimiz aşı olmalı, büyüklerimiz dikkatli davranmalı."

 

Günün Videosu
Karaman’da koranavirüse yakalandıktan sonra aşı yaptırmadığı için hastalığı ağır geçiren Süleyman Can, hastane odasında çektirdiği görüntülü mesajla ’aşı’ olun çağrısında bulunduktan sonra hayatını kaybetti. Can, "Gerçekten çok zor bir hastalıkmış bu. Kimseye de inanmayın ve aldanmayın." ifadelerini kullanmıştı.