Bakan Koca'dan Rasim Özdenören mesajı: Ağabeyimizi kaybettik...

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, duayen yazar Rasim Özdenören'in vefatı sonrası taziye mesajı yayınladı. Bakan Koca mesajında, " Ağabeyimizi kaybettik. Üstadımızı kaybettik. O, Yedi Güzel Adam’ın bu hayattaki sonuncusuydu. Hepimizin başı sağ olsun. Kendisine Allah’tan rahmet diliyoruz" dedi.

"Çok Sesli Bir Ölüm", "Çözülme", "Gül Yetiştiren Adam", "Denize Açılan Kapı", "Uyumsuzlar" ve "Kent İlişkileri"nin de aralarında bulunduğu çok sayıda önemli esere imza atan Rasim Özdenören yaşamını yitirdi.

Türk edebiyatının en önemli isimlerinden biri olan yazar, sağlık sorunları nedeniyle bir süredir Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'nde tedavi görüyordu.

SAĞLIK BAKANI'NDAN MESAJ

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, "Ankara Tıp Fakültesi Hastanesinde tedavi görmekte olan yazar, öykücü ve düşünür Rasim Özdenören aramızdan ayrıldı. Ağabeyimizi kaybettik. Üstadımızı kaybettik. O, Yedi Güzel Adam’ın bu hayattaki sonuncusuydu. Hepimizin başı sağ olsun. Kendisine Allah’tan rahmet diliyoruz" mesajını paylaştı.

 

Bakan Koca'dan Rasim Özdenören mesajı: Ağabeyimizi kaybettik... ile ilgili etiketler Sağlık Bakanı Fahrettin Koca rasim özdenören