Koronavirüs

Bakan Koca koronavirüs vaka haritasını paylaştı! Rize yine zirvede...

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca 4-10 Eylül arasında ülkemizde görülen koronavirüs vaka sayılarını paylaştı. Rize'nin yine vaka sayısında ilk sırada yer alması dikkat çekerken, Bakan Koca vakaların en çok arttığı ilk 10 ili de paylaştı. İşte merak edilen tüm detaylar...

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca "4-10 Eylül arasında, 100.000 kişi içinde bir haftalık toplam yeni Covid-19 vaka sayısı neydi? Yaşadığınız, gidip geldiğiniz ildeki durumu haftalık İnsidans haritamızdan öğrenebilirsiniz." ifadeleriyle vaka haritasını paylaştı.

İŞTE EN ÇOK ARTIŞ OLAN İLLER

Bakan Koca ayrıca, en çok vaka artışı yaşanan illeri de açıklayarak, "4-10 Eylül arasında vaka yoğunluğu bir önceki haftaya göre en çok artan 10 ilimiz: Kilis, Erzincan, Malatya, Karabük, Kastamonu, Erzurum, Adıyaman, Kayseri, Tokat, Sinop! Bu illerden birindeyseniz şimdi daha da dikkatli olmalısınız." notunu düştü.

Günün Videosu
Karaman’da koranavirüse yakalandıktan sonra aşı yaptırmadığı için hastalığı ağır geçiren Süleyman Can, hastane odasında çektirdiği görüntülü mesajla ’aşı’ olun çağrısında bulunduktan sonra hayatını kaybetti. Can, "Gerçekten çok zor bir hastalıkmış bu. Kimseye de inanmayın ve aldanmayın." ifadelerini kullanmıştı.