Koronavirüs

Bakan açıkladı: İstanbul'da hasta sayısında korkutan yükseliş

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, İstanbul'daki artan vaka sayısına karşı vatandaşları uyardı. Gelen son dakika haberine göre İstanbul'da vaka sayısı geçen aya oranla iki katına çıktı.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Twitter'dan ayptığı açaklamada İstanbul'da riskin artabileceğine dikkat çekti. Bakan Koca vatandaşlara tedbirlere uyulması konusunda çağrı yaptı.

Bakan Koca Twitter üzerinden şu mesajları paylaştı:

"Nisan ayında hastaların %65’i, vefatların ise %54’ü İstanbul’daydı. Aldığımız tedbirler ile hasta sayısı %72, vefatlar %78 azaldı. 11 Eylül’de hasta sayısı geçen ayın hasta sayısının yaklaşık iki katı. Bugün filyasyon ekip sayımızı %34 artırdık. TEDBİRlere BİRLİKte uyalım.

Nisan ayında Ağır Hastaların %76’sı İstanbul’daki hastanelerimizdeydi. Ancak son 1 ay içinde ağır hasta sayısı İstanbulda %42 arttı. İstanbul’da oluşabilecek riski birlikte yok edebiliriz. Mücadele gücümüz TEDBİRlere BİRLİKte uyum."

Günün Videosu
Karaman’da koranavirüse yakalandıktan sonra aşı yaptırmadığı için hastalığı ağır geçiren Süleyman Can, hastane odasında çektirdiği görüntülü mesajla ’aşı’ olun çağrısında bulunduktan sonra hayatını kaybetti. Can, "Gerçekten çok zor bir hastalıkmış bu. Kimseye de inanmayın ve aldanmayın." ifadelerini kullanmıştı.