Bakan Kasapoğlu: Madalya sayısında oyunlar tarihinin rekorunu kırdık

Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Konya’da düzenlenen 5. İslami Dayanışma Oyunları çerçevesinde basın toplantısı düzenledi. Bakan Kasapoğlu, 5. İslami Dayanışma Oyunları'nın bitimine 3 gün kala Türk sporcuların başarılarını paylaştı.

Konya’da düzenlenen 5. İslami Dayanışma Oyunları’nın bitimine 3 gün kala Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, oyunlardaki Türk oyuncuların başarılarını basın mensuplarıyla paylaştı.

Bakan Kasapoğlu, "Sahada pek çok başarı var. Rekor madalyalar var. Ama bununla birlikte Türk spor tarihinin en başarılı çoklu branş organizasyon tablosu var. Yani bir yanda madalya olarak en yüksekteyiz. Diğer yanda da en geniş spor branşları açısından çok ama çok başarılı bir tablomuz var. Toplam 238 madalyamız var ve bununla birlikte tabii 93 altın, 81 gümüş, 64 bronz madalyamız var. Ve biliyorsunuz bundan önce Bakü'de düzenlenen oyunlarda 197 madalyamız vardı. Şu an 238’le onun çok çok önündeyiz" dedi.

Bakan Kasapoğlu sözlerini şöyle sürdürdü:

"Tabii 238 madalya aynı zamanda İslami Dayanışma Oyunları tarihinde de bir ülkenin aldığı en çok madalya sayısı. Yani burada sadece Türkiye olarak kendi rekorumuzu geçmedik ve özellikle oyunlar tarihinin en başarılı ülkesi olduk. Ben dün madalya sayılarını incelerken, bizden sonraki 3 ülkeye baktığımızda onların toplam madalya sayısını dahi geçtiğimizi görüyorum. Özellikle altında. Bu da ayrıca bir gurur vesilesi."

Bakan Kasapoğlu: Madalya sayısında oyunlar tarihinin rekorunu kırdık ile ilgili etiketler Mehmet Muharrem Kasapoğlu konya 5. İslami Dayanışma Oyunları