Gündem |

Bakan Karaismailoğlu duyurdu: Köprülerden saat 13.00 itibarıyla otomobillerin geçişine izin vereceğiz!

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Karaismailoğlu, İçişleri Bakanı Soylu ve Vali Yerlikaya ile birlikte yaptığı açıklamada 15 Temmuz Şehitler Köprüsü ve Fatih Sultan Mehmet Köprüsü'nden saat 13.00 itibarıyla otomobillerin geçişine izin verileceğini, İstanbul Havalimanında uçuşlara birazdan başlayacağını duyurdu.

Ulaştırma Bakanı Adil Karaismailoğlu ve İçişleri Bakanı Süleyman Soylu İstanbul'daki son duruma ilişkin açıklamalarda bulundu. Bakanlara, İstanbul Valisi Ali Yerlikaya da eşlik etti. 

"MARMARAY YARIN DA ÜCRETSİZ OLACAK"

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, İstanbul Havalimanı'nda bir pistin açıldığını belirterek, "Uçuşlar biraz sonra başlayacak" dedi. Bakan Karaismailoğlu ayrıca, "Hızlı trenler çalışıyor. Marmaray yarın da ücretsiz olarak devam edecek. Bu sürecin de üstesinden geleceğiz" ifadelerini kullandı. 

Bakan Karaismailoğlu ayrıca "Boğaziçi Köprüsü (15 Temmuz Şehitler Köprüsü) ve Fatih Sultan Mehmet Köprüsü'nden saat 13.00 itibarıyla otomobillerin geçişine izin vereceğiz." diye konuştu.

İşte Bakan Karaismailoğlu'nun açıklamalarından satır başları...

Kar ve tipi nedeniyle ulaşımda aksamalar yaşadık. Yolda kalan vatandaşlarımız çok sıkıntılı süreç yaşadılar. Karayolları olarak 68 kilometre yol ağındaki işletmemiz devam ederken 4700 kilometre yol ağında da çok özverili çalışma yapıldı.

Olumsuz hava koşulları etkisi altında 11 bin vatandaşımız bu mücadeleyi verdi. Süreç sıkıntılı geçti. Mahmutbey ile Hadımköy kavşağı arasında trafik önemli bir zamanda durdu. Yassıören ve Çatalca arasında da sıkıntılar yaşadık. Bu bölgelerdeki terk edilmiş araçların kaldırılması süreci devam ediyor.

Köprülerde 13 itibarıyla geçişlere izin vereceğiz, ağır araçlar için bekleyeceğiz. Marmaray bu gece ve yarın gece de ücretsiz hizmete devam edecek. Zor iklim koşulları dün kadar olmasa da devam edecek. Olağanüstü hal koşulları bizim için devam ediyor.

Hızlı trenler çalışıyor. Marmaray yarın da ücretsiz olarak devam edecek. Bu sürecin de üstesinden geleceğiz