Bakan Dönmez, Kılıçdaroğlu'nun sözleri için "Manipülasyon" diyerek elektriği kesilenlerin sayısını açıkladı

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, tüm abone grupları içinde toplam 278 bin kişinin elektriğinin kesik olduğunu söyledi. Bakan Dönmez, CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu'nun 4 milyon abonenin elektriğinin kesik olduğu iddiasının ise manipülasyon olduğunun altını çizdi.

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun sözlerine yanıt verdi. Kılıçdaroğlu'nun elektriği kesik abone sayısını çarpıttığını ve algı yaratmaya çalıştığının altını çizen Bakan Dönmez, "Bugün itibarıyla tüm abone gruplarında elektriği kesik abone sayısı 278 bindir" ifadelerini kullandı.

Twitter hesabından açıklama yapan Bakan Dönmez, elektriği kesik abone sayısının, tüm aboneler içindeki oranının yüzde 0,6 olduğunu söyledi.

Bakan Dönmez'in açıklaması şöyle:

"Sn. Kılıçdaroğlu’nun bugün 4 milyon hanenin elektriği kesikmiş gibi oluşturmaya çalıştığı söylem algıdır, manipülasyondur, çarpıtmadır.

Bugün itibarıyla tüm abone gruplarında elektriği kesik abone sayısı 278 bindir.

Bu da toplam abone içinde %0.6’dır."

Bakan Dönmez, Kılıçdaroğlu'nun sözleri için "Manipülasyon" diyerek elektriği kesilenlerin sayısını açıkladı ile ilgili etiketler Fatih Dönmez Kemal Kılıçdaroğlu Elektrik abone kesik