Gündem

Bakan Çavuşoğlu tarladan kavun ve karpuz topladı

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Orta ve Güney Asya: Bölgesel İşbirliği, Sınamalar ve Fırsatlar temalı uluslararası konferans için Özbekistan'a gitti. Fergana vilayetindeki Altıarık ilçesindeki üzüm bağlarına ziyaret eden Bakan Çavuşoğlu, tarladan kavun ve karpuz topladı.

Taşkent'te 15-16 Temmuz tarihlerinde düzenlenecek “Orta ve Güney Asya: Bölgesel İşbirliği, Sınamalar ve Fırsatlar” temalı uluslararası konferansa katılmak üzere Özbekistan’a giden Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, ziyaretlerine başladı. Fergana vilayetine giden Bakan Çavuşoğlu, Altıarık ilçesindeki üzüm bağlarını ziyaret etti ve tarladan kavun ve karpuz topladı.

Ziyaret kapsamında Bakan Çavuşoğlu'na ve Özbekistan Kültür Bakanı Ozodbek Nazarbekov'a eşlik eden Altıarık Belediye Başkanı Holmirza Niyazov, Altıarık'ın tarımcılık tarihi ve bu alanda uygulanmakta olan yeni projeler hakkında bilgi verdi.

Ziyaret sırasında yerel üreticilerde ürünlerini sergiledi. Çavuşoğlu, tarladan topladığı kavun ve karpuzun tadına bakarken, “Özbek kavunu, şüphesiz dünyanın en tatlı kavunudur” değerlendirmesinde bulundu.

Sitene Ekle