Yaşam |

'Bahçeli'nin koltuğu bırakması için ölmesini mi beklemeliyiz?'

MHP Genel Başkan adaylarından Ümit Özdağ, Bahçeli'ye seslendi. MHP Genel Başkanları ölümle değişmemeli' diyen Özdağ, ihanet suçlamasına sert tepki gösterdi.

MHP Gaziantep Ümit Özdağ, partisindeki kurultay tartışması ve genel başkanlık mücadelesine ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

MHP'nin iktidara gelmesi için önce partinin bütün organlarıyla iktidara hazır hale gelmesi gerektiğine dikkati çeken Özdağ, partinin güçlü yönlerini daha etkin hale getireceğini ve Türk milletinin önüne MHP'nin bir iktidar projesi koyacağını söyledi.

Özdağ, iktidara bireysel arzularla gelinmediğini, ortak çalışmalar sonucunda bütün ülkücülerin inancı, kararlılığıyla gelinebileceğini belirterek, Partimizi bu iktidar projesini taşıyacak hale getirmeliyiz. Ondan sonra iktidar yürüyüşüne başlamalıyız dedi.

ARTIK BAŞBUĞ ARAMAYALIM

Özdağ, değişimin genel başkanlık konusundaki anlayışla başlaması gerektiğine dikkati çekerek, şöyle devam etti:

Başbuğ hakka yürüdü. Artık Başbuğ aramamalıyız. Artık Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanları ölümle değişmemeli. Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanlarının bir değişim ölçüsü olmalı. O ölçüde başarı olmalı. Başarısız olan genel başkan ülkücü harekete saygı göstererek görevini kendisinden daha iyi yapabileceğine ülkücülerin inandığı bir ülküdaşına devretmeli ve görevden ayrılmalı. Siyasette başarının bir tek ölçüdür vardır. O da partiyi iktidara taşımak. İktidara taşıyamıyorsanız başarılı değilsiniz demektir. Demokratik bir liderlik inşa etmeliyiz. Fikir alan, tartışan, ülküdaşlarıyla beyin fırtınası yapan, il başkanlarıyla sohbet toplantıları düzenleyen, ilçe başkanlarına telefon ederek görüşlerini alan bir yönetim tarzını benimsemeliyiz.

MYK'nın bir beyin fırtınası toplantısı şeklinde olması, genel başkanın dinlenip toplantının bitirilmemesi gerektiğine değinen Özdağ, orada projelerin üretilip tartışılması gerektiğine işaret etti.

Yardımcıları güçlü olan bir genel başkanın kendisinin de güçlü olacağını vurgulayan Özdağ, Eğer önümüzdeki günlerde yapacağımız kurultay beni genel başkan seçerse size söz veriyorum bütün aday arkadaşlara genel başkan yardımcılığı önerisi götüreceğim. Onlarla çalışmak benim için bir şeref olacaktır. Çünkü genel başkan adayı olan arkadaşlarımızın hepsi saygıdeğer Türk milliyetçileridir. Bizim artık tenkitle vakit geçirmemiz. vaktimizi tebliğe ayırmamız gerekiyor. Kur-an'i olanda, akli olan da budur. diye konuştu.

İHANET HAİNLİK KAVRAMLARINI ÇIKARMALIYIZ

Ümit Özdağ, ülkücü hareketin kullanım dilinden ihanet, hainlik gibi kavramların çıkarılması gerektiğini belirterek, şu ifadelere yer verdi:

Her ülkücü nedense hayatında bir kaç defa hain oluyor, ihanet ediyor. Arkadaşlar ihanet bu kadar ucuz değildir, hainlik bu kadar ucuz değildir. İl başkanıyla farklı düşünebiliriz. Bundan dolayı hain olmayız. Genel başkanla da ayrı düşünülebilir bir ülkücü bu da onu ihanet çizgisine çekmez. Yapmamız gereken bir birimizi anlamak olmalı. MHP'liler parti yönetimini eleştirirlerse dönüp bakmalıyız. Neyi hatalı yapıyoruz, nerede yanlış yapıyoruz. İhanetle suçlamak çok basit ve ucuz bir yol. Kanını, terini vermiş iktidarın her hangi bir yararını görmemiş bunca insan bir şeyler söylüyorsa onları ihanetle suçlamak doğrusu hiç kabul edilebilir bir şey değil.

Özdağ, genel başkan olması durumunda Türk Kurultaylarını yeniden yapacaklarını ve ülkü ocaklarını daha etkin hale getireceklerini kaydetti.

BANA DİYORLAR Kİ LİDERE İHANET ETTİNİZ

MHP Kayseri Milletvekili Yusuf Halaçoğlu da Ümit Özdağ ve Özcan Yeniçeri ile birlikte yaptıkları basın açıklamasının ardından hainlikle suçlandıklarını belirterek, şu değerlendirmelerde bulundu:

Bana diyorlar ki, 'siz lidere ihanet ettiniz' biz lidere ihanet etmedik, bizim lidere her zaman saygımız vardır. Hiç bir dava arkadaşımıza hiç bir ülkücüye ne kötü söz söyletiriz ne de kötü söz söyleriz. Saygımızı asla yitirmeyiz. Ülkücülüğün şiarında kendi fikirdaşlarına, dava arkadaşlarına hakaret etme lüksü yoktur. Biz birliği temsil eden insanlarız. Ülkücülüğün temeli birlik beraberliktir. Eğer biz demeseydik ki MHP'ye Türkiye'nin büyük ihtiyacı var.

BU NEDİR ALLAH AŞKINA!

MHP Türkiye lokomotifidir, sigortasıdır. 'Lütfen genel başkanım kendi insiyatifinizle bir kongre düzenleyin, ülkücüler arasında tefrika çıkmasın' diye teklif ettik. Bu ihanet midir? Bu hainlik midir? Bu nedir Allah aşkına? Ülkücülüğün ta kendisi değil midir? Bunu söylemeseydik Kayserili hemşehrilerim olarak yarın benim yakama yapışacaktınız. 'Siz profesörsünüz, bilim adamısınız, sadece milletvekilliği için orada oturdunuz, eşek başı mıydınız, niye çıkıp da söylemediniz demeyecek miydiniz?

ÖZDAĞ'A SEVGİ GÖSTERİSİ

Halaçoğlu, Türk milletinin MHP'ye ve milliyetçilere ihtiyacı olduğunu ifade ederek İnanın CHP'liler bile bugün şimdi ki yönetimleri dolayısıyla, 'artık onlardan ümidimiz kalmadı tek umut sizsiniz. Lütfen yönetiminizi düzenleyin. Size geçelim' diyorlar. O sebepten diyorum ki biz yaptığımız işten vicdanen rahatız. Çünkü biz niyetimizde samimiyiz. dedi.