BAE'den Suriye'ye neredeyse 10 yıldır en kritik ziyaret!

Suriye Devlet Başkanlığı, Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) Dışişleri Bakanı Şeyh Abdullah bin Zayed El Nahyan'ın, Suriye'nin başkenti Şam'da Devlet Başkanı Beşar Esad ile bir araya geldiğini kaydetti. El Nahyan, iç savaş çıkmasından bu yana Suriye'yi ziyaret eden en kıdemli BAE yetkilisi oldu.

Suriye Devlet Başkanlığı tarafından yapılan açıklamada, Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) Dışişleri Bakanı Şeyh Abdullah bin Zayed El Nahyan'ın, Devlet Başkanı Beşar Esad ile Suriye'nin başkenti Şam'da bir araya geldiği ifade edildi.

İŞBİRLİĞİ İÇİN YENİ UFUKLAR KEŞFETMEK HEDEFLENİYOR

Gerçekleşen bu görüşmenin, iki ülke arasındaki bağların geliştiğinin bir işareti olduğunu belirten Başkanlık, düzenlenen bir toplantıda El Nahyan liderliğindeki BAE heyetinin, Suriyeli mevkidaşlarıyla ikili ilişkiler ve işbirliği konularını masaya yatırdığını kaydetti. Suriye Devlet Başkanlığı, katılımcıların "özellikle bu sektörlerdeki yatırım ortaklıklarını güçlendirmek için hayati sektörlerde bu işbirliği için yeni ufuklar keşfetmeyi" ele aldıklarını bildirdi.

İÇ SAVAŞIN BAŞLAMASINDAN BERİ İLK!

Ayrıca BAE Dışişleri Bakanı El Nahyan, iç savaşın patlak vermesinden bu yana Suriye'yi ziyaret eden en kıdemli BAE yetkilisi oldu.

BAE'den Suriye'ye neredeyse 10 yıldır en kritik ziyaret! ile ilgili etiketler Suriye BAE Esad nahyan ziyaret ilk