Dünya

Baba, motosikletiyle 500.000 km yol gitti: 24 yıl sonra oğlunu buldu!

Çin'de oğlunu aramak için motosikletle 500 bin kilometre yol kateden baba, 24 yıl sonra oğluna kavuştu. İnsan kaçakçıları tarafından 2 yaşındayken evden kaçırılan ve satılan çocuk, babasının asla pes etmeyerek 20 eyalette iz sürmesi sonucunda bulundu.

Çin'de yaşayan Guo Gangtang'ın oğlu, insan kaçakçıları tarafından 1997'de Şandong eyaletindeki evinden kaçırıldı.

24 YIL BOYUNCA 20 EYALETTE OĞLUNUN İZİNİ SÜRDÜ

Oğlunu arayan baba, 24 yıllık arama sürecinde en az 20 eyalette oğlunun izini sürdü. Motosikletiyle 500.000 km yol kat etti. Yani dünyanın çevresini 10 kereden fazla dönmüş kadar motosiklet sürdü.

İnsan kaçakçılarının, kaçırdıkları 2 yaşındaki çocuğu Henan eyaletinde sattıkları ortaya çıktı.  Polis, kayıp genci 24 yıl sonra yine aynı bölgede buldu.

BBC'nin haberine göre, Guo'nın oğlunu kaçıran 2 kişi, yakalanarak gözaltına alındı.

AKSİLİKLER BABAYI VAZGEÇİREMEDİ!

Oğlunu arayan Guo, 24 yıllık iz sürme döneminde otoyollarda soyulma ve kazalar dahil, çok sayıda aksilikle karşılamasına rağmen yolundan dönmedi.

Motosikletiyle gittiği her yerde oğlunun fotoğraflarının olduğu pankartları taşıyan Guo, bu zaman zarfında parası kalmadığı için dilendiğini, köprü altlarında yatmak durumunda kaldığını anlattı.

BABA 24 YILLIK ARAYIŞININ ARDINDAN MUTLULUĞU BULDU

Guo, yerel basına yaptığı açıklamada, 'Çocuğum bulundu, artık beni her şey mutlu edebilir.' dedi.

Çin'de çocuk kaçaklığı en yaygın suçlar arasında yer alırken ülkede her yıl on binlerce çocuğun kaçırıldığı belirtiliyor.