Yaşam

Azra'yı vahşice katleden Mustafa Murat Ayhan'ın eski kız arkadaşı konuştu: Jilet takıntısı vardı!

Antalya'da üniversite öğrencisi 21 yaşında Azra Gülendam Haytaoğlu'nu tecavüz edip vahşice öldürdükten sonra vücuduna jiletle adını yazan Mustafa Murat Ayhan'ın eski kız arkadaşı konuştu. Ayhan'ın kendisini devamlı boğmaya çalıştığını söyleyen genç kız, "Jilet ile vücuduma ismini kazımaya çalışıyordu" dedi.

Antalya'da 5 gün kayıp olarak aranan 21 yaşındaki Gazetecilik öğrencisi Azra Gülendam Haytaoğlu'nu vahşice öldürüp parçalara ayıran Mustafa Murat Ayhan'ın eski kız arkadaşı Ayhan hakkında konuştu. 

CENAZENİN EKSİK KISMI TAMAMLANDI

28 Temmuz'da kaybolduktan sonra vahşice katledildiği ortaya çıkan Akdeniz Üniversitesi İletişim Fakültesi 3'üncü sınıf öğrencisi Azra Gülendam Haytaoğlu'nun cenazesinin kayıp olan baş kısmı 100 kişilik ekibin 48 saatlik araması sonucu Seyir Terası ormanlık alanda bulundu. Cenazenin eksik kısmının tamamlanmasının ardından aile, Azra'nın cansız bedenini alarak Osmaniye'ye götürdü. Genç kızın cenazesi, Sofular Köyü Mezarlığı'nda gözyaşları içinde toprağa verildi.

TABUTUNA MEZUNİYET CÜBBESİ SERİLDİ

Üzerine dev Türk bayrağı örtülen tabuta, ablası Ezgi Tuğba Haytaoğlu, Akdeniz Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü öğrencisi kardeşi için mezuniyet cübbesi serdi.

"BAŞKA AZRA'LARIN ÖLMEMESİ İÇİN MÜCADELE EDECEĞİM"

Acılı baba Mustafa Haytaoğlu, "O dünyanın en heyecanlı, en hareketli, en güzel çocuğu idi. Melek oldu. Bundan sonra başka Azraların ölmemesi için mücadele edeceğim. Kızıma bu caniliği yapan katilin en ağır cezayı alması için çalışacağım" dedi.

"YAVRUMU DAĞLARDAN TAŞLARDAN TOPLADIM"

Azra'nın annesi Mezide Haytaoğlu ise acısının çok büyük olduğunu ifade ederek şöyle konuştu: Annelerin ciğerini yaktılar. Ne olur bunun devamı gelmesin. Benim kuzumu yaktılar, başka annelerin ciğeri yanmasın. Artık son bulsun. Emanet verdi Allah'ım, emanetini geri aldı. Şehit oldu benim kızım, melek gibi uçtu gitti. Televizyonda izlediğim başıma geldi, istemezdim. Bir haftadır yavrumu dağlardan taşlardan topladım. 3-4 gündür de buzdolaplarında bekletiyorum yavrumu.

KATİLİN ESKİ KIZ ARKADAŞI KONUŞTU

Katil Mustafa Murat Ayhan'ın ismini vermek istemeyen eski kız arkadaşı, kendisinin de işkence gördüğünü anlattı. Ayhan'ın kendisi ile olan arkadaşlığında kendisini sürekli boğmaya çalıştığını, her seferinde son anda elini boğazından çektiğini söyledi. Genç kız, "Jilet ile vücuduma ismini kazımaya çalışıyordu. Yaşadıklarım kabus gibiydi. Tüm bunları unutmak istiyorum" dedi.