Popüler Haberler

Azra Gülendam Haytaoğlu kimdir? Nasıl öldü? Azra Gülendam katili!

Antalya'da 5 gün boyunca haber alınamayan 21 yaşındaki gazetecilik bölümü öğrencisi Azra Gülendam Haytaoğlu'dan kötü haber gelmişti. Haytaoğlu'nun rmanlık alada 5 ayrı parçaya gömülü cesedi bulundu. Sosyal medyanın da gündemini oluşturan Haytaoğlu cinayetine dair detaylar araştırılmaya devam ediliyor. Peki Azra Gülendam Haytaoğlu kimdir? Katili kim? Ayrıntılar haberimizde...

Antalya'da 5 gündür haber alınamayan gazetecilik bölümü öğrencisi Azra Gülendam Haytaoğlu vahşice öldürülmüş olarak bulundu. Üniversiteli kıza evinde tecavüz edip boğarak öldüren ve banyoda 5 parçaya ayırıp valizle ormana gömen inşaat mühendisi ve emlak ofisi sahibi Mustafa Murat Ayhan gözaltına alındı. İşte konuyla ilgili detaylar..

AZRA GÜLENDAM HAYTAOĞLU KİMDİR, NASIL ÖLDÜ?

Antalya’da Azra Gülendam Haytaoğlu , Akdeniz Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü’nde okuyordu. Ablası Ezgi Haytaoğlu’nun yanında kalıyordu. Azra Gülendam Haytaoğlu, bazı belirtiler hissedince 28 Temmuz 2021 günü hastaneye giderek test yaptırdı. Test sonucu pozitif çıktı. Testinin pozitif çıktığını ablasıyla paylaştı. Ablası sinirlenerek, dikkat etmediği için hastalığa yakalandığını söyledi. Bunun üzerine aralarında tartışma başladı. Tartışma sırasında genç kız, ablasına “Ben biraz hava alacağım” diyerek kimliğini almadan evden çıktı. Eve dönmeyince ablası Ezgi Haytaoğlu, kardeşini telefonla aradı. Azra Gülendam Haytaoğlu telefonda ablasına “Bir kafede koronavirüs geçirmiş bir abiyle oturuyorum, beni çok iyi anlıyor. Bugün onunla kalacağım” diyerek telefonu kapattı. Bir daha da kendisine ulaşılamadı.

Babası Mustafa Haytaoğlu, Adana’dan gelerek kızını aramaya başlarken hayatından endişe ettiği kızı için polise kayıp başvurusunda da bulundu. Polisin, genç kızı bulmak için arama çalışması başlattı. Sosyal medyadan da genç kızın bulunması için çağrılar yapıldı. Genç kızın cinayete kurban gittiği ortaya çıktı. Üniversiteli kıza evinde tecavüz edip boğarak öldüren ve banyoda 5 parçaya ayırıp valizle ormana gömen inşaat mühendisi ve emlak ofisi sahibi Mustafa Murat Ayhan gözaltına alındı. Antalya Emniyet Müdürlüğü'ne bağlı Asayiş Şube Müdürlüğü cinayet Büro Amirliği ekipleri, Azra'nın cep telefonundan en son görüştüğü inşaat mühendisi ve aynı zamanda emlak ofisi sahibi emlakçı Mustafa Murat Ayhan ile görüştüğü ortaya çıktı.

MUSTAFA MURAT AYHAN KİMDİR?

1973 Isparta doğumlu olan Mustafa Murat Ayhan 1996 yılında Süleyman Demirel Üniversitesi Mühendislik Fakültesinden mezun oldu. 2007 Yılında Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesi’ni bitirdi. Kendine ait mühendislik firmasında proje, kontrollük ve müteahhitlik hizmetleri veren Ayhan, İMO Antalya Şube 14. Dönem Yönetim Kurulu Üyesi ve 15. ve 16. Dönem Yönetim Kurulu Sayman üyesi olarak görev aldı.