Spor |

Aziz Yıldırım Volkan Demirel'i yurt dışına gönderiyor

Fenerbahçe'de sözleşmesi uzatılacak Volkan Demirel'i Başkan Aziz Yıldırım, yabancı dil ve antrenörlük eğitimi için yurt dışına yollayacak.

Sezon sonunda sözleşmesi sona erecek olan Volkan Demirel'in kontratı, F.Bahçe yönetimi tarafından uzatılacak. Başkan Aziz Yıldırım, tecrübeli file bekçisini, futbol kariyerini sonlandırmasının ardından sarı-lacivertli kulüpte görevlendirmeyi düşünüyor.

Milli kaleci, bu nedenle sezon biter bitmez eğitim almak için yurtdışına gidecek. Volkan önce yabancı dil öğrenmek için ABD'ye gidecek, sonra İngiltere'de antrenörlük eğitimi alacak.

ADVOCAAT'TAN GÖRÜŞ ALIYOR

Teknik Direktör Advocaat ile sürekli görüş alışverişinde bulunan tecrübeli file bekçisi, hocasının tecrübelerinden yararlanıp antrenman metotları ve çalışma stilleri hakkında not alıyor.

Öte yandan 40 yaşına kadar oynamak istediğini sürekli dile getiren Volkan'ın, 571 maçla F.Bahçe'de en çok forma giyen futbolcu rekorunu elinden bulunduran Müjdat'ı geçmek istediği belirtildi. Tecrübeli kaleci şu ana kadar 485 kez sarılacivertli formayı giydi.