Azerbaycan'ın Paris Büyükelçiliğine alçak saldırı! "Ermeni barbarları"

Fransa'da Ermeni protestocular, Azerbaycan'ın Paris Büyükelçiliğine saldırdı. Görüntüleri servis eden Azerbaycan'ın Paris Büyükelçisi Rahman Mustafayev, büyükelçilik binasına yapılan saldırıyı Twitter hesabından paylaşarak duyurdu.

Paris Büyükelçisi Rahman Mustafayev Mustafayev, Fransız Ermeni fanatiklerinin Azerbaycan'ın Paris'teki büyükelçilik binasına saldırdığını ifade etti.

"ERMENİ BARBARLAR" DEDİ FRANSAYA TEPKİ GÖSTERDİ

"Ama Ermeni barbarları bir kenara bırakalım." ifadesini kullanan Mustafayev, Fr:ansa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron'un Twitter hesabını etiketleyerek, "büyükelçilikleri korumayan ve güvenlikleriyle ilgili haklı taleplerini görmezden gelen" Fransa'ya tepki gösterdi.

Azerbaycan'ın Paris Büyükelçiliğine alçak saldırı! "Ermeni barbarları"

"BU BİR UTANÇ"

Mustafayev, bu durumun Fransa için utanç kaynağı olduğuna işaret etti.

PARİS'TE NELER YAŞANDI?

Olaya ilişkin görüntüde, büyükelçiliğin önünde aralarında Ermenistan bayrağını omuzlarında taşıyanların da bulunduğu kalabalık bir grup görülüyor.

Görüntüde binanın önündeki barikatı sökerek geçen 2 kişi, binanın kapısı olduğu tahmin edilen yeri tekmeliyor ve barikatla kapıyı kırma girişiminde bulunuyor.


.

Azerbaycan'ın Paris Büyükelçiliğine alçak saldırı! "Ermeni barbarları" ile ilgili etiketler Saldırı Ermenistan Paris Paris Büyükelçisi Rahman Mustafayev Mustafayev Fransız Ermeni