Yaşam

Bıçakla eski sevgilisinin kapısına dayanan Aziz Seyis tutuklandı

Antalya’da yaşayan Gülsüm Demiray (22), kendisine şiddet uyguladığını iddia ettiği erkek arkadaşı Aziz Seyis’ten şikâyetçi oldu ve uzaklaştırma kararı çıkarttı. Aziz Seyis kendisinden şikâyetçi olan Gülsüm Demiray’ın kapısına dayanıp bıçakla tehdit etti. Sosyal medyada da büyük tepki çeken olayın ardından emniyet harekete geçerek Seyis'i tutukladı.

Gülsüm Demiray, “Ölmek istemiyorum” deyip savcılığa şikâyette bulundu. Eski sevgilisi Aziz Seyis, ise “Arabamı çizdiği için kapısını bıçakla çizdim” diye kendisini savundu.

GÜLSÜM DEMİRAY: AYRILMAK İSTEDİĞİMDE ŞİDDET GÖRÜYORDUM

Aziz Seyis’in kendisini beğenmediği için bile dövdüğünü iddia eden Gülsüm Demiray yaşadıklarını şöyle anlattı:

“İlişkimizin dördüncü ayından itibaren şiddet görmeye başladım. Kemer, silah, bıçak ve daha başka şeylerle şiddet görüyordum. Evimde, onun evinde, dışarıda, arabada, insanların gözü önünde dayaklar yedim. Ayrılmak istediğim zamanda da şiddet görüyordum. Kapıma bıçakla geldi, ertesi gün işyerime gelip silahla ailemi ve beni öldürmekle tehdit etti. Şikâyetçi oldum. Uzaklaştırmayı ihlal etti, aradı, mesaj attı. Sokağıma geldi arabasıyla. Uzaklaştırmayı ihlal ettiği zaman arama ve mesaj görüntüleriyle şikâyet ettim. Hiçbir ceza almadı. Ölmek istemiyorum.”AZİZ SEYİS: O FOTOĞRAFLAR ESKİ

Aziz Seyis ise Gülsüm Demiray’ın sosyal medyadan paylaştığı gözü ve kolları mor fotoğrafların eski olduğunu iddia ederek, “2019’da tanıştığımız zaman aynı fotoğrafları bana da göstermişti, ‘Eski sevgilim beni ne hale getirdi’ şeklinde söylemişti bana. Şimdi o fotoğrafları ben yapmışım gibi lanse ediyor. Kapıyı çizme olayı ise doğru. Kavga ettiğimiz zaman benim arabamı çizmişti. Ben de ‘Gelip konuşacağız, açmazsan kapını çizeceğim’ dedim. Kendisine bir zarar vermeyeceğimi de söylemiştim. Olay sadece kapısını çizmekti. Daha önce aynı bu fotoğrafları yine sosyal medyada yayınlamış, çok sayıda takipçi kasmıştı. O sosyal medya hesabı kapandı, şimdi tekrar yeni bir sosyal medya hesabı açtığı için takipçi arttırmak istiyor bence” dedi.

AZİZ SEYİS TUTUKLANDI

Yaşanan olayların ardından emniyet harekete geçti ve eski sevgilisinin kapısına bıçakla dayanıp tehdit ettiği iddia edilen Aziz Seyis'i tutukladı.

Hürriyet Gazetesi Muhabiri Aydemir Kadıoğlu, sosyal medya hesabından Gülsüm Demiray'ı darp eden Aziz Seyis'in tutuklandığını duyurarak şu mesajı yayınladı;  ''Bugün yaptığım bir haberle, bir kadının belki de hayatını kurtardım. Haberle birlikte emniyet harekete geçti ve darp eden şahıs tutuklandı. Kadınlar korkmayın!''

Tutuklama olayının ardından Aydemir Kadıoğlu'na mesaj atıp teşekkür eden Gülsüm Demiray, ''Tutuklanmış. İyi ki varsınız. Sizin haberiniz sayesinde. Çok sağ olun'' dedi.


Günün Videosu
Artvin’in Arhavi ilçesinde geçtiğimiz hafta Perşembe günü selin ilk anlarında bir şahsın göle dönmüş caddede yaşadığı yaşam mücadelesi selin boyutunu bir kere daha gözler önüne serdi. O anlar çevre binadaki vatandaşlar tarafından saniye saniye cep telefonu kamerası ile kaydedildi.