Gündem

Aylin Sözer'in katili tutuklandı! Başsavcılıktan açıklama...

Maltepe’de öğretim üyesi Dr. Aylin Sözer’i vahşice öldüren Kemal Ayyıldız, “canavarca hisle veya eziyet çektirerek kasten öldürme” suçundan tutuklandı.

İstanbul Aydın Üniversitesi Eğitim Fakültesi Okul Öncesi Öğretmenliği Bölüm Başkanı ve öğretim üyesi Dr. Aylin Sözer(48), eski sevgilisi olduğu iddia edilen Kemal Ayyıldız tarafından boğazı kesilerek ve yakılarak öldürülmüştü.

Tüm Türkiye'yi yasa boğan olay sonra gözaltına alınan Kemal Ayyıldız Gayrettepe Cinayet Büro Amirliğine sevk edilmişti.

“CANAVARCA HİSLE VEYA EZİYET ÇEKTİREREK KASTEN ÖLDÜRME”

Emniyetteki işlemleri tamamlanan şüpheli, sağlık kontrolünün ardından Kartal’daki Anadolu Adalet Sarayı’na getirildi.

Ayyıldız ifadesinin ardından  “canavarca hisle veya eziyet çektirerek kasten öldürme” suçundan tutuklama talebiyle mahkemeye sevk edildi.

Ayyıldız tutuklanarak cezaevine gönderildi.

SAVCILIKTAN AÇIKLAMA

Konuya ilişkin başsavcılıktan yapılan açıklamada şu ifadeler kullanıldı:

"29.12.2020 günü A.S. adlı kadının İstanbul İli Maltepe İlçesi Bağlarbaşı Mahallesi’nde bulunan konutunda Kemal Ayyıldız adlı şüpheli tarafından öldürüldüğünün ihbarı üzerine Cumhuriyet Başsavcılığımızca derhal soruşturma başlatılmış, olay yerinde yakalanan şüpheli gözaltına alınmıştır.

Evdeki yangının söndürülmesini müteakip olay yerinde nöbetçi Cumhuriyet savcısı tarafından inceleme yapılmış ve gerekli materyaller uzman kolluk ekipleri vasıtasıyla incelenmek üzere muhafaza altına alınmış, adli muayenesi yapılan ceset de klasik otopsi için İstanbul Adli Tıp Kurumu Başkanlığına gönderilmiştir.

30.12.2020 günü Cumhuriyet Başsavcılığımızda hazır edilen şüpheli, sevk edildiği İstanbul Anadolu Nöbetçi Sulh Ceza Hâkimliğince Canavarca Hisle Kasten Öldürme (TCK.m.82/1-b) suçundan tutuklanarak cezaevine gönderilmiştir.

Cumhuriyet Başsavcılığımız, maddi gerçeğin tüm yönleriyle açığa çıkarılması ve sorumlular hakkında yasal gereğine tevessül edilmesi amacıyla araştırma ve tespit çalışmalarını titizlikle sürdürmektedir."

 

Günün Videosu
Muğla'da bir haftadır devam eden orman yangınlarını söndürme çalışmaları vatandaşların da desteğiyle hız kesmeden devam ediyor. Ekipler ve gönüllü vatandaşlar canla başla gece-gündüz demeden alevlere müdahale ediyor. Yangın gece saatlerinde İHA ekibi tarafından havadan drone ile görüntülenirken, gecenin karanlığını alevler aydınlattı. İşte o anlar...