Gündem |

Ayasofya'da çıplak poz veren Belçikalı manken Marisa Papen hakkında flaş karar

Ayasofya Müzesi'nde tesettüre girip çarşafını kaldırarak çıplak poz veren ve Kapadokya'da da Türk bayrağının üzerine yatarak çıplak poz veren Belçikalı manken Marisa Papen hakkında yürütülen soruşturmada yeni bir gelişme yaşandı.

Savcılıkça, "Hayasızca hareketlerde bulunmak" ve "Devletin egemenlik alametlerini alenen aşağılama" suçlarından soruşturma yürütülen Papen hakkında, ifadesinin alınmasına yönelik yakalama kararı çıkartıldı. 

SAVCILIK YAKALAMA KARARI ÇIKARDI

Kudüs'te ve Mısır'da kutsal sayılan topraklarda verdiği pozlardan ötürü tutuklanan ve sonra para cezasıyla serbest kalan Marisa Papen, 2018'de Türkiye'ye gelerek Ayasofya'da tesettüre girip çarşafını kaldırarak çıplak poz vermiş ve Kapadokya'da da Türk bayrağının üstüne yatmıştı. Papen hakkında Türkiye'de Ayasofya, Kapadokya, Eminönü ve Boğaz'da çekilen çıplak fotoğrafları nedeniyle bazı vatandaşlar savcılığa şikayette bulunmuştu. Bunun üzerine Marisa Papen hakkında İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Basın Bürosu tarafından, "Hayasızca haraketlerde bulunmak" ve "Devletin egemenlik alametlerini alenen aşağılama" suçlarından soruşturma başlatmıştı. Savcılık, Papen'in ifadesinin alınmasına yönelik yakalama kararı çıkarttı.

NE OLMUŞTU

Belçikalı manken Ayasofya Müzesi'nde tesettüre girip çarşafını kaldırarak poz vermişti. Sansasyonel pozları büyük tepki çekmişti. Belçikalı manken Kapadokya'da da Türk bayrağının üzerine yatarak çıplak paz vermişti. 

Marisa Papen ayrıca Kudüs'te ve Mısır'da benzer sansasyonel işlere imza attı. Papen, Müslüman ve Yahudilerce kutsal sayılan Kudüs'te verdiği pozlardan ötürü tutuklanmış daha sonra para cezasıyla serbest bırakılmıştı. 

MARISA PAPEN KİMDİR?

Marisa Papen 1992 yılında Belçika’da doğdu. Mankenlik yapan Marisa Papen, Kudüs ve Mısır’daki kutsal mekanlarda çektirip paylaştığı çıplak fotoğraflarla tepkiçekmişti.

Papen, 2018 senesinde Türkiye'ye gelerek Ayasofya'da tesettüre girip çarşafını kaldırarak çıplak poz vermiş ve Kapadokya'da da Türk bayrağının üstüne yatmıştı.

Manken Marisa Papen'in bu fotoğrafları büyük tepkilere neden olmuştu.