Dünya

Avrupa'nın göbeğinde göçmen krizi sürüyor: Polonya "Her gece bunu yapıyorlar" dedi

Polonya ve Belarus sınırındaki göçmen krizi devam ediyor. Sınırda binlerce göçmenin bekleyişi sürerken Polonya'dan çarpıcı bir iddia geldi. Polonyalı yetkililer, Belarus'un sınırdaki dikenli tellere zarar verdiğini öne sürdü. Polonya Savunma Bakanlığı, nerdeyse her gece sınır çitlerine zarar verdiğini ifade etti.

Avrupa'da göçmen gerilimi sürüyor. Polonya ve Belarus sınırındaki göçmen krizine ilişkin Polonya'dan Belarus'a şok suçlama geldi. Poloya Belaruslu yetkililerin sınırdaki dikenli tellere zarar verdiğini ifade etti.

DİKENLİ TELLERE ZARAR VERİYORLAR

Polonya Savunma Bakanlığı, Belarus tarafının sığınmacılara geçiş kolaylığı sağlamak için sınırdaki dikenli tellere zarar verdiğini açıkladı.

Bakanlık, Polonya-Belarus sınırının Mielnik bölgesinde dün 33 sığınmacının sınırı geçerken yakalandığını ifade ederek Belarus yetkililerinin geçişi kolaylaştırmak için dikenli tellere zarar verdiğini belirtti.

HER GECE BUNU YAPIYORLAR

Bakanlık, Belarus tarafının nerdeyse her gece sınır çitlerine zarar verdiğini ifade etti. Polonya sınır muhafızları, bugün konuyla ilgili basın açıklaması yapacaklarını açıkladı.