Avrupa'daki enerji krizi büyüyor: Milyonlarca kişi faturalarını ödeyemeyecek

Rusya'nın Ukrayna'yı işgali sonrası Avrupa'yı sarsan enerji krizinin milyonlarca kişiyi etkilemesi bekleniyor. Artan enerji fiyatları sonrası Almanya'da milyonlarca kişinin faturalarını ödeyememesi gündeme geldi. Alman Kiracılar Derneği Başkanı Lukas Siebenkotten "Milyonlarca insan yüksek gaz fiyatları nedeniyle faturalarını ödeyemeyecek. Burada çok fazla insandan bahsediyorum. Milyonlarca insandan" dedi.

Rusya Ukrayna savaşının beraberinde getirdiği enerji krizi, Avrupa’yı sarsmaya devam ediyor. Elektrik ve gaz fiyatlarının hızla artmasına dikkat çeken Alman Kiracılar Derneği Başkanı Lukas Siebenkotten, tüm hanelerin en az üçte birinin büyük sorunlarla karşılaşacağı konusunda uyardı. Siebenkotten, "Milyonlarca insan yüksek gaz fiyatları nedeniyle faturalarını ödeyemeyecek. Burada çok fazla insandan bahsediyorum. Milyonlarca insandan!" ifadelerini kullandı.

Almanya'da elektrik ve doğal gaz fiyatlarındaki keskin artışın yeni yılda dört kişilik bir aile için 1.190 Euro'ya kadar ek masraflar getirmesi öngörülüyor.

Alman Kiracılar Derneği Başkanı Lukas Siebenkotten, Alman gazetesi Tagesspiegel’e verdiği demeçte endişe verici bir uyarıda bulundu. Almanya'da yaşayan milyonlarca insanın artan gaz fiyatları nedeniyle ısınma faturalarını ödeyememesinden korktuğunu dile getirdi.

"MİLYONLARDAN BAHSEDİYORUZ"

Kiracılar Derneği Başkanı Siebenkotten, "Gaz ve elektrik fiyatları artıyor. Sonbahardan itibaren, tüm tüketiciler, miktarı henüz belirlenmemiş olan bir gaz ek ücretine de tabi olacaktır. Bununla birlikte, şu kadarı açıktır: birçok hane için ek yük birkaç yüz avro olacaktır. Milyonlarca insan yüksek gaz fiyatları nedeniyle faturalarını ödeyemeyecek. Burada çok fazla insandan bahsediyorum. Milyonlarca insandan!" ifadelerini kullandı.

Avrupa'daki enerji krizi büyüyor: Milyonlarca kişi faturalarını ödeyemeyecek ile ilgili etiketler Avrupa enerji doğalgaz Almanya fatura