Gündem

Avrupa'da olunca 'faşizm', Türkiye'de olunca 'Bu telaş neden?'

Türkiye'de 104 emekli amiralin darbe imalı bildirisine gelen tepkileri 'Bu telaş neden?' başlığı ile sunan Cumhuriyet gazetesi, aynı olay Avrupa'da yaşanınca söylem değiştirdi. Gazetede bugün başlayan yazı dizisinde Avrupa'daki emekli ya da görevde olan askerlerin bildiri yayımlaması 'Faşizm canlanıyor' şeklinde yorumlandı.

İçerik: SuperHaber
İçerik: SuperHaber

Avrupa'nın çeşitli ülkelerinde emekli ya da halen görevde olan askerlerin bildiri yayımlaması Cumhuriyet gazetesinde tepkiyle karşılandı.

Türkiye'de 104 emekli amiralin bir araya gelerek milli iradeyi hedef alan bildiri yayımlamasını 'düşünceye linç' olarak tanımlayan ve gelen tepkileri 'Bu telaş neden?' başlığı ile sunan Cumhuriyet, konu Avrupa olunca söylemini değiştirdi.

Gazetede bugün başlayan 'Avrupa'da faşizm canlanıyor' başlıklı yazı dizisinde askerler arasındaki bu hareketliliğin 'Avrupa'nın geçmişinde var olan faşizmin canlandırılmasının işaretleri' olduğu ifade edildi.

İDRİS KARDAŞ İKİYÜZLÜLÜĞE DİKKAT ÇEKTİ

Gazetenin ikiyüzlülüğüne tepki gösteren gazeteci İdris Kardaş, geçmişteki ve bugünkü manşetlerin görsellerini paylaştı.

Kardaş, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda "Cumhuriyet yazı dizisine başlamış. Avrupa’da faşizm canlanıyor başlığıyla demokrasinin beşiği gibi görünen ülkelerde emekli ya da halen görevde olan askerler bildiri yayımlıyor demişler. Türkiye’de emekli amiraller bildiri yayınlayınca bize “bu ne telaş” diyen Cumhuriyet evet!" ifadesini kullandı

Yorumlar
Günün Videosu
Adana'da organize suç örgütüne yönelik şafak vakti operasyon düzenlendi. KOM ekipleri tarafından gerçekleşen operasyonda çok sayıda şüpheli evlerinde yakalanarak gözaltına alınırken nefes kesen anlar saniye saniye polis kamerasına yansıdı. İşte o hareketli dakikalar...