Spor |

Avrupa Şampiyonu Emre Kutalmış Ateşli, bu kez olimpiyatlara gitmek istiyor

Avrupa Taekwondo Şampiyonası’nda +87 kiloda Avrupa Şampiyonu olan Emre Kutalmış Ateşli, "Saliselerle kaçırdığım Tokyo Olimpiyatları beni gaza getirdi. İnşallah 2024 Paris Olimpiyatları'na direkt gitmek istiyorum” dedi. Öte yandan genç oyuncu yaptığı açıklamada takım halinde şampiyon oldukları için çok mutlu olduğunu ifade etti.

İngiltere’nin Manchester şehrinde düzenlenen Avrupa Taekwondo ve Para Taekwondo Şampiyonası’nda 9 altın, 5 gümüş ve 5 bronz madalya kazanan Türkiye 19 madalya ile zirveye çıktı.

Şampiyonada +87 kiloda mücadele eden İstanbul Büyükşehir Belediye Spor Kulübü sporcusu Emre Kutalmış Ateşli de finalde İspanyol rakibini yenerek altın madalyaya ulaştı.

"AVRUPA ŞAMPİYONU OLARAK GELDİĞİM İÇİN MUTLUYUM"

Şampiyonanın ardından yurda dönen genç sporcu, İhlas Haber Ajansı’na (İHA) yaptığı açıklamada takım halinde şampiyon oldukları için çok mutlu olduğunu ifade ederek, "Ülkeme Avrupa Şampiyonu olarak geldiğim için çok gururluyum. Sadece ben değil, gerek erkekler klasmanında gerek kadınlar klasmanında takım halinde şampiyon olduk. Genel olarak çok mutluyuz" dedi.

"2024 PARİS OLİMPİYATLARI'NA GİTMEK İSTİYORUM"


Geçtiğimiz yıl Tokyo’da düzenlenen Olimpiyatlar’a gitme şansını son anda kaybeden Emre, 2024 Olimpiyatları için iddialı konuşarak şunları söyledi:

“Tokyo Olimpiyatları’nı saliselerle kaçırdım. Tabii bu durum beni pes etme noktasına getirmedi, tam tersi beni daha çok gaza getirdi. İnşallah 2024 Paris Olimpiyatları’na direkt gitmek istiyorum.”