Yaşam

Avcılar'da vatandaşı isyan ettiren üst geçit: Belediye neden tedbir almıyor! Bir gün birisi ölecek!

CHP'li Avcılar Belediyesi'nde Gümüşpala ile Merkez Mahallesi arasında bulunan yaya üst geçiti bakımsızlıktan çürümüş halde. Bölgede oturanlar 'korku üst geçidi' olarak adlandırdıkları bu tehlike saçan üst geçit için belediyenin hiç bir şey yapmamasından şikayetçi. "Belediye neden tedbir almıyor" diyen vatandaşlar "En sonunda birisi ölecek" diyerek tepki gösterdi.

CHP'li İBB'nin belediyecilik anlayışı Avcılar'daki vatandaşları da isyan ettirdi. 

Bakımsız İETT otobüslerinde yaşanan skandalları devam ederken şimdi de Avcılar'dan gelen bir görüntü dehşete düşürdü. 

ÜST GEÇİTİN HALİ İÇLER ACISI

D-100 Karayolu üzerindeki iki mahalle arasında yaya ulaşımını ve metrobüse erişimi sağlayan Şükrübey Durağı üstgeçidinin halini görenler endişelerini dile getirmeden duramıyor.

 

ANA DEMİR PARÇALARI ÇÜRÜMÜŞ HALDE

Her gün okul veya işe giderken zorunlu olarak bu üstgeçidi kullanan vatandaşlar bakımsızlıktan demirlerindeki boyayı, kabartan oksitlenmeyi gösterirken, üst geçidin ciddi tehlike oluşturduğunu savundu. Bağlantı yerlerindeki ve taşıyıcı konumundaki ana demir parçalarındaki çürümenin yanı sıra üstgeçidin alt tarafındaki büyük pas ve bakımsızlığı da dikkat çekiyor.

 

"BELEDİYE NEDEN TEDBİR ALMIYOR"

Üstgeçide Merkez Mahallesi tarafından sadece basamaklarla çıkılabilirken, Gümüşpala Mahallesi tarafındaki rampalı üç katlı geçiş bulunuyor. Bunun da engelliler veya çocuklu aileler için ayrı bir zorluk oluşturduğu ifade edildi. Yaya geçidindeki çürümeye dikkat çeken Zeynep Çakmak, "Gördüğüm manzara çok korkutucu. Demirler paslanmış, dökülmüş, yıkılmak üzere. Hiç mi kimsenin dikkatini çekmiyor. Her gün yüzlerce, binlerce kişi inip-çıkıyor. Burası çok yoğun bir yer. Ben anlamıyorum. Belediyelerin birim sorunluları bunları görüp neden tedbir almazlar" dedi.

"BİR GÜN BİRİSİ ÖLECEK"

Yaya geçidinin hemen yanındaki bir börekçide çalışan Doğan Şahin, "Günde birçok kişi bu köprüde ayağı takılıp düşüyor. Yol üstünde olduğu için kafasını çarpanlar oluyor. Bazı şeylerin görülmesi gerekiyor. Bayağı eski bir köprü. Allah korusun bir gün birisi ölecek, bir şey olacak. Köprü çok eski, yıkılabilir de" dedi.

"KAÇ YILDIR BUNUN SIKINTISINI ÇEKİYORUZ"

Yoldan geçen Kani İmranlı ise, "Bazı şeyler için bir şey söylemek gerekmiyor. Buna sadece göz ucuyla bakmanız yeter. Bunun kullanma süresi geçmiş. Kaç yıldır bunun sıkıntısını çekiyoruz" diye konuştu. Üstgeçidi her gün okula gidip-gelmek için iki kez kullanmak zorunda kalan öğrenci Mert Karaçay, "Üzerinden geçerken veya altından bakarsanız hemen anlayabilirsiniz. Bunu onarmak yerine yenisinin yapılması daha tasarruflu olur" diye konuştu.

 

 

Sitene Ekle