Koronavirüs |

Pideyi 20 gram eksik satan fırıncıdan ilginç savunma: Bu ramazan pidesi değil

Koronavirüs tedbirleri kapsamında çeşitli denetimlerde bulunan zabıta ekipleri, İstanbul'un Avcılar ilçesinde bir frında ramazan pidesinin gramajının eksik çıktığını belirledi. İşletmeye ceza yazan zabıta ekiplerine tepki gösteren fırıncı, ''Bu Ramazan pidesi değil, ekmek pidesi'' diyerek kendini savundu.

Avcılar Belediyesi’ne bağlı zabıta ve Avcılar İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı polis ekipleri ilçe genelinde koronavirüs tedbirleri kapsamında denetimlerde bulundu. Denetimlerde vatandaşlara sık sık sosyal mesafe uyarıları ve maske uyarıları yapıldı.

Denetimlere Avcılar Belediyesi’ne ait motorize zabıta ekipleri de katıldı. Sosyal mesafe kuralı ve alışveriş kurallarına uymayan marketlere ceza yazıldı.

MOTOSİKLETLİ GENÇ DENETİME TAKILDI

Polis ekiplerinin denetimi sırasında kasksız motosiklet kullanan bir gence de kurallara uymadığı için polis ekipleri tarafından ceza yazıldı.

GRAMAJI EKSİK PİDE SATAN FIRINA CEZA

Avcılar Belediyesi’ne ait zabıta ekipleri tarafından Ramazan ayı dolayısıyla pide satan fırınlara da denetim yapıldı.

Yapılan denetimde 350 gram olması gereken pideyi 330 gram olarak satan bir fırına da ceza yazıldı. Fırın sahibi tarafından pidenin normalin dışında ‘ekmek pidesi’ olduğu söylenildi.

Kurallar dışında satıldığı öğrenilen pidenin gramajının 20 gram eksik olması nedeniyle 392 lira cezai işlem uygulandı.

(İHA)

Günün Videosu
Karaman’da koranavirüse yakalandıktan sonra aşı yaptırmadığı için hastalığı ağır geçiren Süleyman Can, hastane odasında çektirdiği görüntülü mesajla ’aşı’ olun çağrısında bulunduktan sonra hayatını kaybetti. Can, "Gerçekten çok zor bir hastalıkmış bu. Kimseye de inanmayın ve aldanmayın." ifadelerini kullanmıştı.