Yaşam

Atın üstünde apartman dairesine çıkıp balkondan poz verdi! İzleyenler şaştı kaldı...

İzmir Bergama'da uzun yıllardır sürdürülen bir geleneği yerine getirmek isteyen bir kişi atıyla apartman dairesine çıktı. Düğün töreninde yaşanan bu ilginç anları izleyenler hayrete düştü. Atıyla apartman dairesine çıkan kişi bir de balkondan poz verdi. O anlar saniye saniye kameraya kaydedildi.

İzmir'in Bergama ilçesi Gaziosmanpaşa Mahallesi'nde oturan Burak ve Hatice Karataş çiftinin düğün töreninde ilginç anlar yaşandı. 

12 ATLI HEDİYELERİ ALMAK İÇİN DÜĞÜN SAHİBİNİN EVİNE GİTTİ

Düğün töreni kapsamında kente bir gelenek olan cirit gösteri yapıldı. Düğüne 12 atlı davet edildi. Atlılar, bölgeye özgü cirit-cop oyununu oynadıktan sonra hediyelerini almak üzere davul zurnayla düğün sahibinin evine gitti.

 

ATIN ÜZERİNDE APARTMANA GİRİP DAİREYE ÇIKTI

Geleneğe göre hediyelerini atlarından inmeden evin önünde alması gereken ciritçiler, apartmanın birinci katındaki düğün sahibiyle konuştu. Bu sırada ciritçilerden Ahmet Sıkı, atının üzerinde apartmana girerek merdivenlerden birinci kattaki daireye çıktı.

BALKONDAN HEDİYESİNİ ALDI

Çevredekilerin şaşkın bakışları arasında atıyla girdiği dairenin balkonuna çıkan Sıkı, burada hediyesini aldı. Balkondan izleyenleri selamlayan Sıkı, yine merdivenlerden indi ve apartmandan çıktı. Sıkı’nın atıyla daireye girdiği anlarda ilginç görüntüler ortaya çıktı.

 DAMADIN BABASINDAN AÇIKLAMA GELDİ

Damadın babası Emin Karataşlı, ilçede düğün ve özel günlerde cirit gösterisi yapmanın bir gelenek olduğunu, bu kapsamda atlılara da davetiye gönderdiğini, kendilerini kırmayıp gösteri yaptıklarını söyledi.


"ÇIKAMAZSIN BURAYA DEDİM, BEN ÇIKARIM DEDİ"

Karataşlı, unutamayacakları bir gün yaşadıklarını belirterek, "Arkadaşın biri 'Ben daireye çıkacağım.' dedi. 'Çıkamazsın buraya.' dedim. 'Ben çıkarım.' dedi. At alışkınmış, benim haberim mi var? Eve girdi ardından balkona çıktı. Biz de kendisini tebrik ettik. Ahmet kardeşimizin hediyesini verdik. Sevindik, mutlu olduk. Sonra atla birlikte yavaş yavaş indi" diye konuştu.

Sitene Ekle