Yaşam

Atık öğütücü makinasında feci ölüm! Çığlıklar içinde parçalanarak can verdi

Adana’da arıza yapan atık öğütücü makinasını durdurup içine giren Aydın Elibol isimli işçi arkadaşının makinayı tekrar çalıştırması sonucu hayatını kaybetti.

Adana Organize Sanayi Bölgesindeki bir plastik fabrikasında çalışan Aydın Elibol, 2 numaralı atık öğütücü makinasının kazanına demir sıkıştığı için makinayı durdurup demiri çıkarmaya kazanın içine girdi.


BAŞKA BİR İŞÇİ MAKİNAYI ÇALIŞTIRDI

Bu sırada M.K. isimli bir işçi makinaların olduğu kısma geldi. M.K. 1 numaralı atık öğütücü makinasının çalıştırmak için düğmeye bastı. Ancak 2 numaralı makine çalışınca Elibol makinanın içinde ağır yaralanıp bağırmaya başladı.

 

CANSIZ BEDENİ ATIK ÖĞÜTÜCÜ MAKİNASINDAN ÇIKARILDI

M.K. hemen makinayı durdurup yardım istedi. Olay yerine sağlık, Can-Kur ve AFAD ekipleri çağrıldı. Ancak Elibol feci şekilde can verdi. Elibol’un cansız bedeni makinadan çıkartılıp adli tıp kurumu morguna kaldırıldı.


''AYDIN'I MAKİNADAN ÇIKARMAK İSTEDİM AMA PARÇALANMIŞTI...''

M.K. ise “taksirle ölüme sebebiyet vermekten” gözaltına alındı. M.K.’nın ifadesinde, “Makinaların olduğu bölüme çalışmaya gittim. Bu sırada Aydın Elibol 2 numaralı makinanın kazan bölümünün içindeydi. Ben 1 numaralı makinayı çalıştırmak için düğmelerin olduğu panoya gittim. Düğmeye bastım ancak çalıştırmak istediğim makine çalışmayınca ben hemen düğmeye basarak geri durdurdum. Aydın bağırınca ben kazara 1 yerine 2 numaralı makinayı çalıştırdığımı anladım. Hemen Aydın’ın yanına gidip çıkarmak istedim ancak Aydın’ı makine parçalamıştı. Bunun üzerine bağırarak yardım istedim. Benim bu olayda bir kastım yok. Aydın ile çok iyi bir arkadaşlığımız vardı. Olay tamamen kazara oldu” dediği öğrenildi.

(İHA)