Spor |

Atiba Hutchinson: 3. çocuğuma da bir şampiyonluk hediye etmek istiyorum

Atiba Hutchinson: "İki şampiyonluğum, üç de çocuğum var. Diğer çocuğuma da bir şampiyonluk hediye etmek istiyorum. Herkes gibi benim de hedefim lig şampiyonluğu."

Beşiktaş'ın biyonik adamı Atiba Hutchinson, Fenerbahçe derbisi öncesi açıklamalarda bulundu. Siyah-Beyazlılar'ın bugünkü idmanından önce basının karşısına geçen Kanadalı yıldız, "Derbi maçları her zaman zor olmuştur. Yüksek konsantrasyon gerektirir. Maçın önemini ve ne oynamamız gerektiğini biliyoruz. Büyük bir savaş olacak" dedi.

Bu sezon skor katkısıyla da adından söz ettiren 38 yaşındaki orta saha oyuncusu, "F.Bahçe maçını kazanmak şampiyonluk anlamına gelmez. Çok büyük ve uzun süredir beklediğimiz bir maç. İdmanlarımıza devam ediyoruz, dinlendik. İki zor Başakşehir maçından sonra bu maçı oynayacağız. Bu maçın büyüklüğünü ve bize kazandıracaklarını biliyoruz. Hedefimiz 3 puan. Bu zamana kadar yaptığımız şeyi bu maçta da yapmaya devam edeceğiz. Üç puan almayı hedefliyoruz" diye konuştu.

Takımda çok iyi bir hava yakaladıklarını dile getiren Atiba, "Gereken her şey var. İyi bir atmosfer var. Enerjimiz çok yüksek ve uzun süredir bu böyle. Saha içinde ve dışında bu atmosfer bize yardım ediyor. Her maça doğru şekilde yaklaşmaya çalışıyor ve maç maç düşünüyoruz. Sezon sonu yaklaşıyor ve kendimizi iyi hissediyoruz" ifadelerini kullandı.

Atiba'nın açıklamalarından satırbaşları şöyle:

TRABZONSPOR MAÇINA ÜZÜLDÜM

"Daha önce de dediğim gibi hiçbir birey takımdan mühim değil. İyi bir ilişkimiz var ve bu başarı için çok önemli. Çok zor maçlar oynadık. İlk yarıda oynadığımız Fenerbahçe maçını buna bir örnek verebilirim. Daha öncesinde oynadığımız Başakşehir maçı da öyle. Zor ve önemli maçlardı ve bize özgüven ve inanç kazandırdı. Art arda galibiyetler de bize özgüven getirdi. İç sahada oynadığımız Trabzonspor maçında üzüldüğümü söyleyebilirim. İyi oynadık ama 3 puanı kazanamadık. İyi gidiyoruz ve iyi gidişatımızı devam ettirmek istiyoruz."

"Ben her zaman elimden geleni yapmayı istiyorum hem hücum hem de savunma anlamında. Bu sezon çok savaşçı oyunculara sahibiz. Her maça 3 puan parolasıyla çıkıyoruz. Elimizden geleni sürekli aynı seviyede yapmaya çalışıyoruz ve hem benim hem de arkadaşlarımın yapmaya çalıştığı şey bu."

"Hocamızın sözleri için müteşekkirim. Şu an iyi hissediyorum kendimi. Sezon başından bu yana olan süreçte de fikirlerim değişmiş değil. Sezonun bitmesine 2 ay kaldı, hedeflediğimiz şeye odaklanmış durumdayım. Aklımda devam etmek var ama sezon sonu nasıl hissettiğime tabii ki bakacağım."

"İki şampiyonluğum, üç de çocuğum var. Diğer çocuğuma da bir şampiyonluk hediye etmek istiyorum. Herkes gibi benim de hedefim lig şampiyonluğu."

"Larin bütün sezon boyunca çok iyi oynadı ve oynamaya da devam ediyor. Takıma katkı veriyor. Elinden geleni yapıyor. Hücumda eksiklik yaşadığımız anlarda o eksikliği tamamlayan oyunculardan birisi de o. Böyle bir oyuncuya sahip olmak çok önemli. Özgüveni yüksek. Her an skora katkı verebilecek bir seviyede oynuyor ve bu seviyede oynaması beni mutlu ediyor."